Bilişim Dünyası 23 EKİM 2011 / 15:23

Veri Yönetimi Zirvesi önümüzdeki yıllarda daha da büyüyecek

Komtaş tarafından düzenlenen veri yönetiminin çok yönlü olarak tartışıldığı “Kurumlarda Veri Yönetimi” Zirvesi’nin geleneksel hale gelmesi planlanıyor.

Her alanda kurumlar için en kritik konulardan biri haline gelen veri yönetimi, Komtaş Bilgi Yönetimi tarafından düzenlenen “Kurumsal Veri Yönetimi Zirvesi”nde yerli ve uluslararası uzmanlarca ele alındı. Komtaş Bilgi Yönetimi’nin Türkiye resmi dağıtıcısı olduğu Informatica ve çözüm ortağı Ereteam’in katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte katılımcılar, güncel veri yönetimi teknolojileri ve uygulamalarını başarı hikayeleri ile birlikte dinleme şansı buldu. Komtaş Bilgi Yönetimi Genel Müdürü Yüksel Çomak, verinin tüm kurumlar için en kritik kaynak olduğuna vurgu yaptı. Informatica Başkan Yardımcısı ve Veri Entegrasyonu Birimi Genel Müdürü Girish Pancha, Informatica Kıdemli Ürün Pazarlama Direktörü Clarke Patterson, Informatica Teknoloji Direktörü Bert Oosterhof, Informatica Temel Veri Yönetimi (MDM) EMEA  Bölgesi Satış  Direktörü Pascal Laik de son eğilimler ve Informatica’nın vizyonu hakkında bilgiler verdiler. Ayrıca Avea ve Tanı şirketleri yetkilileri de bir sunum yaptılar. Kurumlarda verilerin etkin şekilde yönetilmemesinden dolayı yıllık 700 milyon dolarlık gelir kaybı olduğuna dikkat çeken Clarke Patterson, “Biz, veri yönetimini insanların, süreçlerin ve teknolojilerin biraraya getirilmesi olarak düşünüyoruz. Bu alanda BT ve işin biraraya gelmesi gerekiyor. İlk adım; spesifik detayların belirlenmesi, veri politikalarının geliştirilmesi olmalı” dedi.

“Türkiye, gelişen pazarlar içinde ilk sırada yer alıyor”

1993 yılında kurulan ve veri konusunda uzmanlaşan Informatica’nın 2010 yıl sonu itibarıyle 27 ülkede 2 bin 340 çalışanı, 87 ülkede iş ortakları, 82 ülkede birçok farklı segmentten 4 bin 440 müşterisi bulunan bir şirket olduğunu anlatan Pancha, şunları söyledi: “2010 yılını 650 milyon dolarlık bir ciroyla kapatan ve yüzde 20 büyüyen şirketimiz, veri konusunda uzmanlaşmış bir şirket olarak büyümesini hızla sürdürüyor. Geleceğin dünyasında, özellikle bilgiye ve müşteriye odaklanmak için veri en önemli kaynak olacak. Biz de bu gerçekten hareket ederek vizyonumuzu oluşturduk. Her geçen yıl müşterilerimize sağlayacağımız faydaların ve katacağımız değerlerin artacağını düşünüyoruz. Günümüzde üç teknoloji şirketlere büyük değerler katmaktadır. Bunlar veri kalitesi, karmaşık olay işleme ve MDM. Amacımız; tek bir veri bütünleştirmesi platformu aracılığı ile müşterilerimizin ihtiyacını en kısa, doğru ve verimli yoldan giderebilmek. Önümüzdeki dönemde birçok yeni ürün, çözüm ve platform ile müşterilerimizin veri yönetimi konusundaki ihtiyaçlarını gidermeyi sürdüreceğiz. Türkiye, Informatica organizasyonu içinde en önemli bir yere sahip ve gelişen pazarlar arasında ilk sırada yer alıyor.”
ETİKETLER : Sayı:843

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics