Bilişim Dünyası 02 MAYIS 2010 / 18:00

Vestel’in 2010 hedefi 600 bin LCD satmak

Vestel, Dünya Kupası Kampanyası’yla, 13 Haziran’a kadar LCD alan tüm müşterilerine ürün tutarında hediye çeki sunan bir kampanya başlattı. Farklı modellerdeki Vestel LCD TV’lerin Dünya Kupası’na katılacak 13 ülkeyi temsil ettiği kampanyada, satın aldığı LCD TV’yle eşleşen ve kupa şampiyonluğunu kazanan ülke, LCD sahibine de Vestel’den ürün tutarınca hediye çeki kazandıracak. Vestel Şirketler Grubu Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Levent Hatay, “Tüketici odaklı kampanyalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Dünya Kupası’nda kazanan takımın LCD’sini alan tüketicilerimize televizyonlarımız bedavaya gelecek. Kupa heyecanını mağazalarımıza taşıdığımız bu yıl 600 bin LCD satışı hedefliyoruz” diye konuştu.Vestel’in kurumsal başarısını finansal performansıyla da desteklediğini belirten Hatay: “Kriz yılından 3,1 milyar dolarlık konsolide ciro ve 242,1 milyon dolar faaliyet karıyla alnımız açık çıktık; yatırımımız 76 milyon doları buldu. 2010’da ciromuzu 3,5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Tüplü TV’den LCD’ye geçiş sürecini değerlendiren Hatay, Türkiye LCD pazarının 2009’da yüzde 43, 2010’un ilk çeyreğinde ise yüzde 80 büyüdüğünü aktardı.
Hatay, iç pazarda Vestel’in yüzde 20 pazar payıyla 2009 yılında liderliğini koruduğunu belirtirken 2010’un ilk 3 ayında da satışlarını yüzde 163 artırdığını ifade etti.

Yerliler pazar payını artıracak
Avrupa pazarında LCD pazarının yüzde 72’sine hakim olan ilk 4 markanın Türkiye’de pazardan sadece yüzde 35 pay alabildiğine değinen Hatay, üreticilerin satışlarını değerlendiren Elektronik Cihaz İmalatçıları Derneği’nin (ECID) ve perakende satışları değerlendiren GfK’nın verilerine göre LCD’de yerli üreticilerin pazar paylarını artırmaya devam ettiklerini vurguladı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics