Bilişim Dünyası 17 KASIM 2015 / 17:00

Vestel’in mobilde en yeni üçlüsü

Vestel, 3 milyon adet yurtiçi satış ve 1 milyon adet ihracat hedefiyle, Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu Venus’ün yeni serisi Venus V3’ü tanıttı. 5570, 5070 ve 5040 olmak üzere üç yeni modelle pazara sunulan yeni V3 serisinin üst segmente yönelik tasarlanan 5570 modeli, şarj süresini yüzde 75 hızlandıran Quick Charge 2.0 özelliği, 13MP arka ve 8MP ön kamerası, 5.5’’ Full HD IPS ekranı, 8 Çekirdekli 64 bit Qualcomm işlemcisi, 2GB RAM’i ve 32GB dahili depolama kapasitesiyle öne çıkıyor. Vestel City’de tasarlanıp üretilen Venus V3 serisinde tavsiye edilen perakende satış fiyatları 5570 modeli için 1299 TL, 5070 modeli için 1149 TL, 5040 modeli için 849 TL.
Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Bir sene önce piyasaya sürdüğümüz ilk Venus’ün ardından bugün Venus’ün yeni modeli V3 ile çıtayı daha yukarıya taşıyoruz. Venus’ü Vestel City’de tasarladık ve ürettik. Vestel City’nin etrafındaki tedarikçi ekosistemi ve tesislerde oluşacak istihdam ile Venus V3, aynı zamanda önemli bir iş hacmi yaratacak ve Türkiye’ye katma değer sağlayacak” dedi.
 
Üç modda çalışan selfie kamerası
Venus V3’ün özel “diamond cut” teknolojisi kullanılarak geliştirilen metal çerçevesinin yanında, Gorilla Glass 3 ekranı çizik ve darbelere engel oluyor. Venus V3 5570’in 5.5’’ ve 5070’in 5.0” büyüklüğündeki Full HD IPS ekranı, renklerin canlılık ve parlaklığını artırırken, Venus V3 5040 modeli de 5.0’’ HD IPS ekranında canlı ve parlak görüntüler, 140 grama kadar düşürülen gövde ağırlığı ve 7.4 mm kalınlığı ile öne çıkıyor. Venus V3’te ‘selfie’ kamerası; el sallama, göz kırpma ve gülümseme olmak üzere üç farklı mod ile çalışıyor.  
Telefonda kullanılan BSI Görüntü Sensörü sayesinde akşam çekimlerinde daha çok detaya ulaşılabiliyor. Auto Modu özelliği ise ortam ışığı uygun olmadığında çekilen fotoğraflarda fark yaratıyor. Hızlı Auto Focus, hareketli nesnelerin titreme sorunu yaşanmadan çekilmesini sağlıyor. Geliştirilmiş HDR modu sayesinde aydınlık noktalar daha iyi tespit edilebiliyor.  
 
Bulut depolama alanı da sunuluyor
Venus V3 serisi, Android Lollipop işletim sistemi, Qualcomm işlemci ve yüksek depolama kapasitesine sahip. Seri birkaç ay sonra Marshmallow’a yükseltilebilecek. 5570 ve 5070’deki 8 çekirdekli 64 bit Qualcomm işlemci, yüksek performans gerektiren birçok uygulamanın çalıştırılabilmesini sağlıyor. Ayrıca 2GB RAM, 32GB dahili depolama ve 64 GB’ye kadar çıkarılabilen SD Kart desteği de var.  Tüm V3 serisinde V-Cloud ile 1 yıl ücretsiz 50 GB kapasiteli bulut depolama alanı da sunuluyor. Venus V3’ün yenilikçi çözümlerinden bir diğeri ise hızlı şarj özelliği. Venus V3’ün Quick Charge 2.0 özelliği sayesinde telefonlar, diğer akıllı telefonlara göre yüzde 75 daha kısa bir sürede şarj edilebiliyor.
 
Canlı ve hızlı destek
Vestel’in V3 serisinde sunduğu Teamviewer destekli yeni uygulaması “Canlı Destek” ile Venus V3 için servis merkezine gitmeye gerek kalmayacak. Deneyimli müşteri temsilcilerinden canlı olarak uzaktan destek alınabilen sistemde, ayar değişiklikleri, uygulama yükleme/kaldırma, veri yedekleme, ürünü sıfırlama gibi konularda yardım alınabilecek. Kullanıcı cihaz erişimine izin vererek onarım yetkilisi yanındaymış gibi uzaktan kontrol ile cihazının onarımını yaptırabilecek. Güvenliğin çok üst düzeyde tutulduğu “Canlı Destek” uygulamasında görüşme sonlandığında kullanıcıların tüm bilgileri sistemden siliniyor.
 
 
ETİKETLER : Vestel

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics