Bilişim Dünyası 09 OCAK 2014 / 17:36

Vestel akıllı tahta için imzayı attı

Vestel, FATİH Projesi kapsamında düzenlenen ikinci akıllı tahta ihalesini kazanarak Milli Eğitim Bakanlığı ile sözleşme imzaladı. Vestel, 347 bin 367 adet akıllı tahta için 999 milyon 722 bin 226 lira teklif vererek ihalenin en düşük teklif veren firması oldu. FATİH Projesi kapsamında düzenlenen akıllı tahta projesinin 85 bin adetlik ilk fazını da Vestel kazanmıştı.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “FATİH Projesi ile Türkiye’nin dünya eğitim teknolojileri alanında lider olmasını sağlayacağız” dedi. FATİH projesi kapsamındaki iki akıllı tahta ihalesini de kazanan Vestel, akıllı tahtaları ile 81 ilde 41 bin 996 okula girecek. Akıllı tahtaları ile sadece Türkiye’de değil yurtdışında da varlık gösterdiklerini söyleyen Erdoğan şunları ifade etti:

“İngiltere, Almanya ve Avustralya ile ihracat çalışmalarına başladık. Avrupa haricinde Kuzey Amerika, Güney Amerika, Ortadoğu ve Avustralya dahil dünyanın birçok bölgesinden akıllı tahtalarımıza talep var. Önümüzdeki dönemde yapacağımız anlaşmalarla ihracatımızı arttıracağız.”

 
ETİKETLER : FATİH Projesi Vestel

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics