Bilişim Dünyası 30 EKİM 2011 / 11:31

Vestel, en büyük mağazasını Bakü’de açtı

Vestel, Orta Asya ve Ortadoğu ülkelerinde büyüme stratejisine Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de açtığı yeni mağazayla devam ediyor. Bin metrekare genişliğindeki mağaza Vestel’in dünya çapındaki en büyük mağazası ve “58. exclusive showroom”u oldu. Bakü’deki çok markalı mağazada Vestel’in beyaz eşya, elektronik eşya, ankastre, küçük ev aletleri ve diğer kategorilerdeki ürünlerinin yanı sıra Regal, Vestfrost, Finlux ve diğer grup markalarının ürünleri de satışa sunuluyor. Mağazada Taç ev tekstili ürünleri ile farklı markaların hazır mutfak, kamera, cep telefonu gibi ürün grupları da bulunuyor. Vestel’in en büyük mağazasının açılışında bir konuşma yapan Vestel Genel Müdür Yardımcısı Eren Ataman, “Yurtdışında Vestel markalı ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturduğumuz 1700’ün üzerinde satış noktamız var. Bunların en büyüğünü kardeş ülke Azerbaycan’da faaliyete sokmaktan gurur duyuyoruz. 2011 yılının sonuna gelmeden önce Almaata, sonra Tebriz showroomlarımızı açacağız” dedi.

Vestel’in büyüme için öncelikli pazarları Orta Asya ve Ortadoğu
Ataman, önümüzdeki dönemde gelişmekte olan ülkelerin yeni misyonlar üstlenerek ekonomik açıdan daha da büyüyeceğini, Türkiye’nin bu ülkelerde yapacak çok işi olduğunu ifade etti. Orta Asya ve Ortadoğu pazarlarında hızlı ama aceleci olmayan bir yol izlediklerini de sözlerine ekleyen Ataman, “Vestel olarak uzun vadeli, kalıcı, güvenilir bir marka olma vizyonu ve taahhüdüyle hareket ediyoruz. Bu stratejimizin bize uzun vadede sürdürülebilir ve hedeflerimize uygun pazar payları olarak döneceğine inanıyoruz. Bu ülkelerde ürün bazında değişiklik gösterse de ortalama yüzde 7 - 8 oranında önemli pazar paylarına ulaştık” diye konuştu.
Ataman, 2012’de İran’da beş, Irak, Kıbrıs ve Kazakistan’da ise ikişer Vestel showroom’unun faaliyete gireceğini de açıkladı.
ETİKETLER : Sayı:844

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics