Bilişim Dünyası 13 KASIM 2011 / 14:59

Video konferans çözümlerine ihtiyaç artıyor

Cisco, Akrobat ve Logicom, Ankara Rixos Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte Cisco’nun Telepresence çözümlerini kamu sektörü katılımcılarına aktardı. Etkinlikte katılımcılarla Telepresence çözümlerine ilişkin sunumların yanı sıra Avrupa’ya yapılan canlı bağlantı demo gösterimleri de paylaşıldı.  Etkinlik sonrasında görüşlerini aldığımız Cisco ve Akrobat yetkilileri kamu sektöründe video konferans çözümlerine ihtiyacın gün geçtikçe arttığına dikkat çekti.
Cisco İşbirliği Çözümleri Bölge Satış Müdürü Vedat Tüfekçi, Akrobat ile gerçekleştirilen etkinlikte, Cisco’nun Telepresence video çözümlerinin kamu sektöründe sağlayacağı verimlilik artışını, masrafların kısılmasına katkısını ve vatandaşa sunulan hizmet kalitesinin nasıl artırılabileceğinin sunulduğunu belirtti.
Tüfekçi, yurtiçi ve yurtdışı canlı Telepresence bağlantılarıyla, Avrupa kamu sektöründe Telepresence’ın kullanım alanlarını ve başarılı projeleri paylaştıklarını ifade ederek “Yeni tabletimiz Cius ve uzaktan toplantı ve eğitimde kullanılan Webex ürünlerimizin gördüğü ilgi bizi çok memnun etti. Cisco olarak uçtan uca ses, görüntü ve web collaboration çözümlerini tam bütünleşik sunabiliyoruz. Bugün burada da faydalı olacağını düşündüğümüz canlı demoları katılımcılarla paylaştık” şeklinde konuştu.
EB Group’un ağ çözümleri alanında faaliyetlerini sürdüren şirketi Akrobat İletişim Teknolojileri Koordinatörü Ercüment Modalı,
“Buradaki amacımız kamu kurumlarının video konferans ve Telepresence ürünlerine nerede kullanabileceklerini ve bunun ne kadar kolay olduğunu anlatmak” dedi.
Modalı, kamu kurumlarının gün geçtikçe görev ve iş yükünün arttığını buna bağlı olarak insan kaynağı ve zaman gereksiniminin de arttığına değindi. Modalı, “Bu verimlilik ihtiyacını da artırıyor. Bu açıdan bakıldığında video konferans çözümlerinin sağlayacağı fayda önümüzdeki günlerde bu ihtiyacı karşılayabilecek en önemli maddelerden birisi olacak” şeklinde sözlerini sürdürdü.
ETİKETLER : Sayı:845

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN