Bilişim Dünyası 18 MART 2013 / 08:13

Visa’dan NFC alanında küresel işbirliği

Yapılan işbirliği kapsamında, mobil ödeme programlarını hayata geçirmeyi planlayan bankalar, Visa Mobil Hizmeti’ni kullanarak Samsung’un NFC özellikli cihazlarına ödeme hesap bilgilerini güvenli olarak yükleyebilecekler. Anlaşma ile Samsung, NFC özellikli cihazlarını Visa payWave uygulaması ile piyasaya sürecek. Tüketicilerin mobil cihazlarını temassız terminale gösterip ödemelerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayan Visa paWave, Visa’nın mobil ödemelere ilişkin bir uygulaması.
Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Visa Europe Başkan Yardımcısı Mariano Dima şunları söyledi: “Öncü ve yenilikçi iki küresel şirket bu anlaşma ile heyecan verici ve gelecek vaat eden bir hizmetin hayata geçmesi için önemli bir işbirliğine imza attı. Visa temassız ödeme sistemi ile donatılan Samsung mobil cihazlar, mobil ödemelerin dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin günlük hayatına girmesi yönünde güçlü bir adım niteliğindedir.”
Samsung Electronics Başkanı ve Medya Çözüm Merkezi Direktörü Dr. Won-Pyo Hong ise “Visa ile yapmış olduğumuz bu işbirliği, küresel bir mobil ödeme platformu oluşturmak için atılmış bir adımdır. İşbirliğimizin finans kuruluşları için büyük değer taşıdığına ve tüketiciler için NFC ödemeleri seçeneğini sunan bir girişim olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:913