Bilişim Dünyası 06 MAYIS 2017 / 18:43

Visa’nın büyük yarışı başlıyor

Visa Inc., Türkiye’nin de aralarında olduğu 19 Avrupa ülkesinden start-up’ları ve fintech şirketlerini, “Visa Everywhere” yarışmasına katılmaya çağırıyor. Yarışma; yerel toplum, şehirlerarası seyahat ve uluslararası seyahat olmak üzere 3 ana başlıkta düzenleniyor. Yarışmaya başvuran adaylar, Visa ile birlikte veya Visa’nın işbirliği yaptığı finansal kuruluşlar aracılığıyla geliştirecekleri projeyi desteklemeye yönelik 50 bin avro ödül kazanma şansına sahip olacak. Başarılı yarışmacılar, Visa Developer Platform üzerinden Visa’nın API’lerine, teknoloji uzmanlarına ve mentorlarına erişebilecek. Visa, ABD’de başarı kazanan programı bu yıl Avrupa’ya taşıyor. Yarışma ayrıca Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Asya’da da düzenlenecek. Visa Europe Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel, “Ödemeler ekosistemindeki tüm oyuncularla birlikte ürün tasarlayacağımız ve üreteceğimiz bir döneme giriyoruz. “Visa Everywhere” bu anlayışla geliştirilen ve temelinde inovasyonu hayata katmayı hedefleyen bir yarışma. Türkiye’nin bu yarışmanın bir parçası olması bizim için büyük önem taşıyor” dedi. 
Adaylar üç kategorinin herhangi birine ya da tümüne yönelik hazırladıkları projeleriyle Everywhere Initiative web sitesi üzerinden yarışmaya başvurabilecek (https://usa.visa.com/visa-everywhere/everywhere-initiative/initiative-europe.html). Başvurular 17 Mayıs’a kadar devam edecek.  Finale kalan adaylar, Kopenhag’da 26-28 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek “Money 20/20” organizasyonunda düzenlenecek panelde büyük ödül için yarışacak. Kategoriler ise şöyle sıralanıyor:
Yerel Topluluklar: Dijital ödeme teknolojileri, mahalle gibi yerel topluluklarda, kişileri veya işletmeleri birbirine bağlayacak ya da topluma değer katacak hizmetlerin gelişmesine nasıl yardımcı olabilir?
Bölgesel Şehirlerarası Seyahat: Mobil teknolojiler ve internet bağlantılı cihazlar, şehirlerarası seyahat deneyimini nasıl dönüştürebilir?
Uluslararası Seyahat: Visa’nın API’lerini temel alan yeni ürün ve hizmetler, nasıl daha kusursuz bir uluslararası seyahat deneyimi sunabilir?
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics