Bilişim Dünyası 08 ŞUBAT 2017 / 16:16

VMware 2016 yılı ve dördüncü çeyrek finansal rakamlarını açıkladı

Şirketin yıllık gelirleri 7 milyar doları aşarken 4. çeyrek geliri yıllık bazda %9 artışla 2,03 milyar dolar oldu. Şirket ayrıca Şubat 2018’e kadar 1,2 milyar dolarlık hisse geri alımı da yapacak.

 

Bulut altyapısı ve ticari mobilite alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden VMware, Inc. , 2016 yılının tamamı ve dördüncü çeyreği ile ilgili finansal rakamlarını açıkladı.

 

VMware, yönetim kurulunun 2 Şubat 2018’de sona eren 2018 mali yılı sonuna kadar 1,2 milyar dolara kadar A Sınıfı adi hisse senedinin geri alımı için onay verdiğini de belirtti. Hisseler, piyasa şartlarına göre belirli aralıklarla serbest piyasadan veya özel işlemlerle alınacak. Hisse geri alımı, şirketin 2016 yılının Aralık ayında duyurduğu ve halihazırda devam eden 500 milyon dolarlık hisse geri alımına ek olarak yapılacak.   

 

VMware CEO’su Pat Gelsinger yaptığı açıklamada, “4. çeyreği güçlü mali yapı ile kapattık. Bu dönem ayrıca VMware’in yıllar sonraki en dengeli çeyrek dönemlerinden biri. Güçlü ürün momentumumuzdan ve müşterilerimizin bulut stratejimize ilgisinden oldukça memnunuyuz. Müşterilerimize altyapı ile ilgili kararlarında özgürlük ve kontrol imkanı sunan, dünyanın en kapsamlı ve yetenekli hibrit bulut mimarisine sahip olduğumuza inanıyoruz.” dedi. 

 

VMware Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CFO’su Zane Rowe ise şunları söyledi: “VMware olarak çok iyi bir yıl geçirdik. Güçlü gelir, kazanç ve nakit akışı büyümesi elde etmemizin yanı sıra hisse geri alımı yolu ile hissedarlarımıza ciddi miktarda sermaye iadesi yaptık. 2018 mali yılı içerisinde tamamlanacak ek 1,2 milyar dolarlık hisse geri alımının onaylandığını duyurmaktan da mutluluk duyuyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics