Bilişim Dünyası 26 ŞUBAT 2014 / 14:50

VMware AirWatch’ı satın aldı

AirWatch’ı satın alan VMware, kurumlara masaüstü ortamları ve mobil ortamlardaki kullanıcıları, cihazları ve uygulamaları yönetebilecekleri en kapsamlı çözümü sunacak.

VMware, AirWatch’u yaklaşık 1.175 milyar dolar nakit ve yaklaşık 365 milyon dolarlık taksit ödemesi ve tahmini devredilmemiş hakkı karşılığı satın aldı. Bu satın alma VMware’in Son Kullanıcı Bilişim Grubu’nu genişletecek. AirWatch’un çözümleri, VMware’in ürün portföyünü tamamlayacak ve genişletecek.

Merkezi Atlanta – Georgia’da bulunan AirWatch; mobil cihaz yönetimi, mobil uygulama yönetimi ve mobil içerik yönetimi konularında şirketlere özel çözümler konusunda lider konumda bulunuyor. Airwatch, dünya çapında 10.000’in üzerinde müşterisi ve 9 küresel ofisinde çalışan 1.600 çalışanıyla, şirketlere hızla artan mobil cihazlar ve artan mobil iş gücünü güvenli bir şekilde yönetebilecekleri özel stratejik bir platform sunuyor. Atlanta ofisinin daha da büyümesi ve VMware’in mobil operasyonlarının merkezi olması bekleniyor.

AirWatch ekibi, VMware’in Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Sanjay Poonen tarafından yönetilen Son Kullanıcı Bilişimi Grubu’na bağlı olacak. Ekip aynı zamanda AirWatch kurucu ve CEO’su John Marshall’a rapor vermeye devam edecek. AirWatch Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Alan Dabbiere de, VMware CEO’su Pat Gelsinger’a doğrudan rapor edecek olan yeni AirWatch yönetim ekibini denetleyecek.

AirWatch’un dünya çapında binlerce kuruma sınıfının en iyisi olan güvenli kurumsal mobil yönetim çözümleri sağladığını kaydeden VMware CEO’su Pat Gelsinger, bu satın alma ile birlikte VMware’in müşterilerine mobil iş güçlerini güvenlikten ödün vermeden en hızlı şekilde güçlendirecek önemli bir çözümü son kullanıcı bilişimi portföyüne kattığını söyledi.

AirWatch Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Alan Dabbiere de: “AirWatch’u kurduğumuzda, beklenen mobil patlamada işletmelere yardımcı olmayı planladık. Bugün dünyada 2 milyardan fazla akıllı telefon ve tablet bulunuyor ve bunların yarısı bir şekilde şirketlere dokunuyor. VMware gibi yenilikçiliği kanıtlanmış bir şirkete katılarak, mobil bulut dünyasına en uygun hale gelmelerine yardımcı olacak çözümlerimizi çok daha geniş bir müşteri ve iş ortağı kitlesine ulaştırma şansına sahip oluyoruz” diye konuştu.

VMware Son Kullanıcı Bilişimi Grubu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Sanjay Poonen de, VMware’in vizyonunun, son kullanıcılara çalışırken hayatın hızını yakalayabilecekleri şekilde yardımcı olacak güvenli sanal bir çalışma alanı sağlamak olduğunu vurguladı. Poonen, AirWatch ve VMware kombinasyonunun müşterilerine ve iş ortaklarına masaüstleri ve mobil ortamları üzerinden benzersiz bir değer katmalarına olanak sağlayacağını söyledi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN