Bilişim Dünyası 03 EKİM 2013 / 17:02

VMware Forum İstanbul’da

Farklı bölgelerde gerçekleştirilen VMware Forum ’un İstanbul ayağı 3 Ekim Perşembe günü kurumlardan ve sektör profesyonellerinin katılımıyla düzenlendi.VMware Orta Doğu ve Afrika Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Elie Kanaan ve Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Jean Pierre Brulard’ın gerçekleştirdiği açılış konuşmalarının ardından yazılım tanımlı veri merkezinin ve sanallaştırmanın detaylarının masaya yatırıldığı oturumlar gerçekleştirildi. Kanaan, Yazılım Tabanlı Veri Merkezi (SDDC) ile birlikte IT as a Service (ITaaS- hizmet olarak BT) anlayışını yaygınlaştırdıklarını belirtti ve ekledi: “Sunucu sanallaştırmanın ardından veri merkezinin genel buluta, son kullanıcı ortamına ve mobil ortama açılmasını sağlıyoruz. Hizmet olarak BT’yi mümkün kılmak için Yazılım Tabanlı Veri Merkezi (SDDC), melez bulut ve mobilite olmak üzere 3 strateji üzerinde ilerliyoruz.”

Sosyal ağlar, mobilite, bulut bilişim ve büyük verinin BT dünyasını şekillendiren 4 güç olduğunu söyleyen Kanaan, artık ağ sanallaştırmasına geçilmesi gerektiğini belirtti.

Türkiye ile ilgili veriler paylaşan Brulard ise VMware Türkiye ekibini 1 yılda iki katına çıkarttıklarını ve Türkiye’de 500’den fazla iş ortağına sahip olduklarını belirtti. Brulard, şu detayları paylaştı: “5 büyük bankanın yüzde 85’ini, 5 kamu kurumunun yüzde 75’ini, 5 telekomünikasyon kuruluşunun yüzde 75’ini, 5 büyük holdingin yüzde 65’ini sanallaştırdık.”

Oturumlarda VMware uzmanları ve iş ortakları VMware’in bu üç stratejisi doğrultusunda sunduğu çözümler hakkında detaylı bilgiler paylaştılar.
ETİKETLER : VMware Forum

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics