Bilişim Dünyası 22 EKİM 2015 / 15:15

VMware, hibrit bulut platformunu güçlendiriyor

VMware’in bulut yönetim platformu için gelen yeni güncellemeler ile uygulamalar daha hızlı geliştirilirken hibrit bulut genelinde maliyet ve BT kalitesi üzerinde şeffaflık ve kontrol artırılıyor. VMware; VMware vRealize® Automation™ 7 ve VMware vRealize Business™ Standard 7 hibrit bulut yönetim platformu için büyük bir güncelleme duyurdu. Bu yeni ürünlerle birlikte 2015’in üçüncü çeyreğinde pazara sürülen VMware vRealize Operations™ 6.1 and VMware vRealize Log Insight™ 3 ile VMware’in hibrit bulut yönetim platformları tamamen yenilenmiş oluyor.
Bu güncellemeler, uygulamaların daha hızlı geliştirmesine imkân vermesinin yanı sıra hibrit bulut genelinde maliyet ve BT kalitesi üzerinde şeffaflık ve kontrol kazandıran yeni ve gelişmiş özellikleri ile BT ekiplerinin dijital iş dönüşümlerindeki atılımlarını kolaylaştıracak.
Konuyla ilgili açıklama yapan VMware'in Management Suite Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ajay Singh, “Bu güncellemeler BT’ye maliyet açısından faydalar kazandırırken, genel ve özel bulutta hizmetleri çevik bir şekilde sunabilmeleri için daha fazla yardımcı olacak. 2015 yılının ikinci yarısında bulut yönetim platformumuzdaki geliştirmeler, uygulamaların farkında olan ve kendisini optimize eden gelecek nesil platform vizyonumuz için atılmış büyük adımlar” yorumunu yaptı. 
 
Bulut yönetim platformunu yeniliyor
VMware’in bulut yönetim platformu; bulut otomasyon ve bulut operasyonları özellikleri ile bulut iş yönetim çözümlerini tek bir tümleşik platformda bir araya getiriyor. Bu platform, BT’nin bir araya getirilmiş hizmetleri işin gerektirdiği hızda sunmasına imkan veren yazılım tanımlı veri merkezleri için kapsamlı yönetim sunarken, aynı zamanda BT’nin ihtiyacı olan uygun maliyet ve kontrolü beraberinde getiriyor. Bu platform ile VMware altyapısı ve hizmetleri arasındaki entegrasyon, müşterilerin yazılım tanımlı veri merkezi mimarisini hayata geçirmesini oldukça kolaylaştırıyor. VMware vRealize Automation 7 ve VMware vRealize Business 7 Standard, yılın son çeyreğinde satışa sunulacak. VMware vRealize Automation 7 hem bağımsız bir uygulama hem de VMware vCloud Suite çözümünün bir parçası olarak satılacak. Bağımsız yazılım olarak iki farklı sürümü olan VMware vRealize Automation 7’nin fiyatlandırması ise şöyle: Advanced (Gelişmiş – Her bir İşletim Sistemi Örneği [OSI] için 400$) ve Enterprise (Kurumsal - Her bir OSI için 775$). vRealize Suite de iki farklı sürüm olarak kullanıcıların karşısında olacak: Advanced (Gelişmiş – Her bir CPU için 6,750$) ve Enterprise (Kurumsal – Her bir CPU için 9,950$).
VMware vRealize Business 7 Standard hem bağımsız bir uygulama hem de VMware vCloud Suite ve VMware vRealize Suite çözümlerinin bir parçası olarak satılacak. 25 OSI paketleri halinde satılacak olan yazılım her bir OSI için 200$.Güncellemeler ise şu yenilikleri içeriyor:
 
VMware vRealize Automation 7 – Hibrit bulutta bütünleşik hizmetler Yeni bir ana ürün sürümü olan VMware vRealize Automation 7 ile gelen bütünleşik hizmet model özelliği, BT ve DevOps ekiplerinin tümleşik çok katmanlı uygulamaları, bulut sistemleri genelindeki uygulama merkezli ağ ve güvenlik ile sunmalarını daha hızlı ve basit hale getiriyor.
 
VMware vRealize Business Standard 7 – Hibrit Bulutlarda Maliyet ve Fiyatlandırma VMware vRealize Business Standard 7; BT ekibine, BT hizmetlerinin maliyet ve kalitesi üzerinde daha fazla şeffaflık ve kontrol kazandıran yeni ve geliştirilmiş özellikler sunuyor. Bu sürüm; VMware vCloud Air, AWS ve vRealize Automation destekli diğer tüm bulutlar dahil, özel ve herkese açık bulutlar için tek bir panel aracılığı ile yeni maliyetlendirme ve fiyatlandırma politikaları özelliğine de sahip.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics