Bilişim Dünyası 16 OCAK 2016 / 16:50

VMware, Intel ile mobil güvenlik üzerine işbirliği yaptı

VMware, Intel Security ile olan işbirliğini AirWatch Enterprise Mobility Management (Kurumsal Mobilite Yönetimi) platformunu da kapsayacak şekilde genişlettiğini duyurdu. İki şirketin gerçekleştirdikleri işbirliği, kurumlara sunulan teknoloji entegrasyonunun günümüzün karmaşık mobil güvenlik sorunlarıyla baş edebilmelerine yardımcı olmayı ve bunun verimli bir biçimde yapılmasını amaçlıyor.

VMware'in, üyesi olduğu Security Innovation Alliance kanalı, dünya standartlarında bir teknoloji ortaklık platformu olarak, entegrasyonu kolaylaştıran ve Intel Security ile iş ortakları tarafından sunulan, farklı sistemler arasında birlikte çalışabilen çözümlerin geliştirilmesini sağlıyor. VMware ve Intel Security, ortak müşterilerine, Intel Security'nin önemli bir bileşeni olan, açık ve bağlı güvenlik sistemi McAfee Data Exchange Layer aracılığıyla ileri veri mobilite paylaşım yetkinliklerini sunuyor. McAfee Data Exchange katmanı, çift yönlü bir iletişim anahtarı olarak küresel ve lokal güvenlik bilgisini, Intel Security ve üçüncü parti güvenlik ürünleri ile istemciler ve ağ geçitlerini ve McAfee ePolicy Orchestrator yönetim platformunu kapsayacak şekilde ulaştırıyor. 

Buna ek olarak, Intel Security, AirWatch Mobile Security Alliance-MSA'ya (AirWatch Mobil Güvenlik İttifakı) katıldı. AirWatch çözümleri, kuruluşlara, işlerini mobil ortamda güvenli bir biçimde gerçekleştirebilme imkanını kazandırarak ayrıca mobil cihaz güvenliğine odaklanma ve her an değişim gösteren karmaşık yapıları idare etme gibi durumlardan kurtarıyor. AirWatch, bu taahhüdün bir parçası olarak karmaşıklığı azaltmak için oluşturduğu MSA güvenlik ittifakıyla müşterilerine, mobil tehditlerden arınmış güvenli bir uygulama, cihaz ve ağ ekosistemi için ileri, esnek ve kullanımı daha kolay seçenekler sunuyor. 

Intel Security ve VMware tarafından sunulan güvenlik iş birliği, üç çok önemli alanda gereklilikleri adresliyor: veri koruma, tehdit algılama ile entegre koruma ve güvenlik yönetimi iş akışı. AirWatch, çok katmanlı Intel Security teknolojileriyle birlikte müşterilere, mobil cihazlara, bilgisayarlara, işletim sistemlerine, ağ ve bulut teknolojilerine uzanan ileri bir güvenlik fırsatı sunuyor. Çözüm, verinin, mobil cihazın lokasyon ve cihaz özellikleri ile güvenlik yönetim araçları üzerinden akışını kolaylaştırıyor. Bu, halihazırda bir çok kurumsal güvenlik altyapısında var olan "mobil kör nokta"nın bertaraf edilmesine ve güvenlik personelinin farklı cihaz ve işletim sistemleri topluluğunda karşılaşılabilecek olası durumları daha iyi yönetebilmesine yardımcı oluyor. Çözüm ayrıca, veriyi nerede-bulutta, mobil cihazda veya bulunduğu son noktada-olursa olsun koruyabilecek ve böylelikle kullanıcıların her an her yerden güvenli bir şekilde erişebilmelerini sağlayabilecek bir şekilde tasarlandı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics