Bilişim Dünyası 06 AĞUSTOS 2013 / 13:27

VMware, x86 ile ilk dörtlüde

Sanallaştırma ve bulut bilişim alanında faaliyet gösteren VMware, x86 Sunucu Sanallaştırma Altyapısı İçin Magic Quadrant’ı ile Gartner Inc.’nin 2013 raporunda Liderler Quadrant’ında yer aldı. Gartner’e göre, 2013’ün ortası itibariyle x86 mimarisi iş yüklerinin neredeyse üçte ikisi sunucularda sanallaştırılmış durumda. Gartner’ın raporu şu şekilde devam ediyor: “Sanallaştırma, hizmet olarak altyapı (IaaS) için en temel imkan sağlayıcı ve özel bulut, genel bulut ve birlikte çalışılabilir karma bulut hizmetlerinde kurulmak üzere kullanılacak. Bütün laaS ürünleri, VMsphere’a veya kapsayıcı teknolojisine dayanıyor.”

VMware Bulut Altyapısı Ürünleri Başkan Yardımcısı John Gilmartin de, “VMware’in sanallaştırma yazılımı her boyuttaki kurumlara bilişim altyapılarını basitleştirmeleri konusunda destek olurken, artan seviyelerde beceri, kontrol ve verimlilik sağlıyor” açıklamasını yaptı.

Dünyada uygulanan en geniş çaplı sanallaştırma platformu olan VMware vSphere, büyük ölçekli kurumlar, KOBİ’ler, genel bulut hizmet sağlayıcıları tarafından ve büyüyen sanal masaüstü pazarında geniş olarak kullanılıyor. Bu kapsamda VMware’in müşteri tabanı geçtiğimiz yıl dünya çapında 500 binin üzerine çıktı. VMware kullanan kurumlar arasında Fortune 100’deki tüm şirketler var. 31 ülkede 242’nin üzerinde onaylı VMware vCloud genel bulutu bulunuyor. Bu arada, 3 bin 700’den fazla uygulama da VMware vSphere tarafından destekleniyor. x86 Sunucu Sanal Altyapısı için 2013 Magic Quadrant erişimi VMware aracılığı ile sunuluyor.

 

 
ETİKETLER : VMware