Bilişim Dünyası 10 NİSAN 2013 / 11:19

Vodafone'dan iş sürekliliği adımı

[caption id="attachment_38492" align="alignleft" width="280"] Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karaçay[/caption]

Vodafone Türkiye, İş Sürekliliği Yönetim Sistemi’ni kendi kaynakları ile yöneten, denetleyen, gerektiğinde grup şirketlerine destek verebilen; bu anlamda bilgi transferini sağlayan, kaynaklarını verimli şekilde kullanan, uzman, yönetici ve takım liderlerinden oluşan tetkikçi kadrosuyla, ISO 22301 Sosyal Güvenlik İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Standardı’na geçiş denetimini tamamladı.

Türkiye’deki teknoloji ve telekomünikasyon sektöründe BS 25999 (İş Sürekliliği Yönetim Sistemi) belgesini alan Vodafone, söz konusu standardın yeni şekli olan ISO 22301 Sosyal Güvenlik İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Standardı’na geçiş denetimini, BSI firması ile tamamladı.

İş Sürekliliği Yönetimi (İSY) konusundaki temel noktaları tanımlayan ve işletmelere İş Sürekliliği Yönetimi temelleri konusunda rehber olan ISO 22301 belgesi, paydaşlar nezdinde işletmelerin iş yönetimi konusunda tam anlamıyla hazır olduğunu garanti etmesinin yanında, iç ve dış müşterilere karşı tüm yönetim beklentilerinin karşılanması açısından güven duyulmasını sağlıyor.

İş sürekliliğini sağlamak için dünya standartlarını esas alıp uyguladıklarını ve  tüm değişiklikleri kendi iş sürekliliği yönetim sistemlerine uygulayabilecek  yetkinlikte olduklarını vurgulayan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karaçay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, marka değerimizi ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı İş Sürekliliği Yönetim Sistemi’nin temel odağı ve kapsamı olarak görüyoruz. Kritik ürün ve servislerde kesintilerin önceden belirlenen minimum seviyede tutulması, tüm bu çalışmaların da bağımsız kuruluşlar tarafından denetlenerek güvence altına alınması Vodafone Türkiye’nin stratejik hedeflerinden biridir. İş Sürekliliği ise, sadece global ölçekte olan şirketimiz genelinde değil, tüm dünyadaki iş modellerinde geçerli bir uygulamadır. Merkezini insana odaklayan şirketimiz, acil durumlarda ve krizlerde ne yapacağını bilen çalışanlardan oluşmaktadır. Teknolojik ve hizmet anlamında gelişmişliğimizin en önemli ölçüsü olarak gördüğümüz ISO 22301  standardına geçiş denetimini BSI ile yaptık. Şirketimiz değişiklikleri yakından takip etmekte olup, bu konuda da öncü olduğunu sektöre bir kez daha kanıtlamıştır. Bu çalışmayı kendi bünyemizde yetiştirdiğimiz yetkin, tecrübeli ve kalifiye elemanlarımızla yapmış olmanın gururunu bir kez daha yaşamış olduk. 30’dan fazla ISO 22301 Baş Denetçi ve İç Denetçilerimizle sadece Vodafone Türkiye`de değil, Vodafone Gruba bağlı diğer ülkelerdeki Vodafone şirketlerine de iş sürekliliği standartlarının kurulmasında, geliştirilmesinde ve denetiminde destek vermekteyiz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics