Bilişim Dünyası 16 ŞUBAT 2015 / 07:36

Vodafone Dijital Operasyon Merkezi’ni hayata geçirdi

Vodafone, İstanbul Küçükyalı’da kurduğu Dijital Operasyon Merkezi’yle birlikte hizmet ve teknoloji ekiplerini tek çatı altında topladı.

Son teknolojilerle ekolojik bina olarak inşa ettiği bu merkez için yaklaşık 24 milyon liralık yatırım yapan Vodafone, yeni merkezini Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik Sertifikası’nın en üst seviyesi olan Platin sertifika kriterlerine uygun olarak inşa etti. Vodafone’un ileri müşteri hizmetleri uygulamalarını ve teknolojilerini aboneleriyle buluşturacak olan merkezin açılışı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer’in katıldığı törenle gerçekleşti.

Dijital Operasyon Merkezi; Müşteri Operasyonları ve Online Servisler ekipleri, Vodafone Net ekipleri, Şebeke Operasyon Merkezi ve Asya bölge ekipleri olmak üzere Vodafone Türkiye’nin operasyon ekiplerini tek çatı altında topladı. Toplam 16 bin 500 metrekare alana sahip olan merkezde, 1350 kişi istihdam ediliyor.

 “Dijital Operasyon Merkezi, kesintisiz hizmet anlayışımızın can damarı”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, törende yaptığı konuşmada, Dijital Operasyon Merkezi’nin Vodafone Grubu’nun küresel bilgi birikimi ve tecrübesini en son teknolojik gelişmelerle birleştirerek sundukları en ileri müşteri hizmetleri uygulamalarını tek merkezden aboneleri ile buluşturacağını belirtti. Süel, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin uçtan uca dijital kalkınması hedefiyle ilan ettiğimiz ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’ kapsamında, geçtiğimiz yıl 1 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonumuz doğrultusunda, yatırımlarımız içinde en önemli payı teknoloji yatırımları aldı. Yaptığımız teknoloji yatırımlarıyla, mobil iletişim teknolojilerinin sağladığı fırsatları her gün daha fazla birey ve kuruma ulaştırıyoruz. Elbette, müşterilerimizin bu teknolojilerden kesintisiz ve mümkün olan en yüksek kapasitede yararlanması da aynı derecede öneme sahip. Bu doğrultuda, mükemmel müşteri deneyimi sağlamaya yönelik gerçekleştirdiğimiz hizmet yatırımlarını, yaklaşık 24 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiğimiz Dijital Operasyon Merkezi ile bir ileri aşamaya taşıdık.”
ETİKETLER : 1009

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics