Bilişim Dünyası 21 KASIM 2013 / 11:39

Vodafone'la bilgi her yerde

Vodafone Türkiye bünyesinde, üniversite öğrencilerine sertifikasyon eğitimi sağlayan “Data, Everywhere!” programı, yeni eğitim döneminde Anadolu’ya açılıyor. Kadir Has Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki eğitimlerden sonra Çukurova Üniversitesi’nin genç mühendis adayları da Vodafone Türkiye’nin “Data, Everywhere!” sertifika programı sayesinde 5 haftalık bir eğitime başladı.


Yapıldığı günden beri her dönem ayrı bir okulda gerçekleşen programa Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri yoğun ilgi gösteriyor.


Vodafone Türkiye bünyesinde üniversite öğrencilerine eğitim veren Red Academy’nin sertifikasyon programı “Data, Everywhere!”, İstanbul’dan sonra Anadolu’ya açılıyor. Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerine açılan “Data, Everywhere!” programıyla, Vodafone Türkiye, sosyal sorumluluk alanında ihtiyaç haritasını tespit ederek sürdürdüğü sosyal yatırımlarına da bir yenisini eklemiş oluyor.

Red Academy bünyesindeki “Data, Everywhere!” programı, üniversitelerle sanayi işbirliğinin önemine vurgu yapan bir sosyal sorumluk projesi olarak Vodafone Türkiye bünyesinde ilk kez 2012 yılında hayata geçirildi. Kadir Has Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamlanan üç programın ardından ilk kez İstanbul dışına, Anadolu’ya ulaşıldı ve Çukurova Üniversitesi’nin genç mühendis adaylarına Vodafone’un global bilgi birikimi iletildi. Çukurova Üniversitesi’nde açılışı ve ilk ders modülleri yapılan program, 5 hafta boyunca devam edecek. Öğrencilerin yoğun ilgiyle karşıladığı programa 100’ün üzerinde öğrenci katıldı. Gün boyunca eğitime olan ilgi ve katılımın yüksek seviyede olması dikkat çekti.

 

5 hafta sürecek sertifika programı süresince, Çukurova Üniversitesi öğrencileri, Vodafone’un kurumsal eğitim ve gelişim merkezi Red Academy bünyesindeki iç eğitmenlerin rehberliğinde çalışacak. Mobil iletişimin işleyişi ve mimarisi, telekomünikasyon sektöründeki yeni trendler ve teknolojiler gibi alanlarda endüstriden gelen tecrübeyle bilgi ve becerilerini geliştirecekler. Teorik ve pratik bilgilerin yanı sıra saha ziyareti ve çeşitli uygulama çalışmalarıyla zenginleşen “Data, Everywhere!” programı, öğrencilerin telekomünikasyon sektörünü daha yakından tanımalarını sağlamayı hedefliyor. Konusunda uzman iç eğitmenlerin verdiği eğitimler, lisans eğitimlerini sürdüren öğrencilere iş hayatından profesyonellerle bir araya gelme imkanı tanıyor.

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics