Bilişim Dünyası 29 OCAK 2016 / 17:59

Vodafone mağazalarından dünyaya para transferi

Mobil finansal servislerini Vodafone Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Anonim Şirketi ile tek çatı altında toplayan Vodafone, servis sağlayıcı MoneyGram/Gönder-al işbirliğiyle mağazalarında uluslararası para transferi hizmetini başlattı. Türkiye’de ilk kez bir mobil operatör tarafından sağlanan bu hizmetle MoneyGram’ın bulunduğu 200 ülkede 334 bini aşkın noktaya seçili Vodafone mağazalarında tüm operatörlerin aboneleri işlem yapabilecek.

İlk aşamada İstinye Park, Taksim ve Zeytinburnu gibi İstanbul’un önemli semtlerindeki Vodafone Cep Merkezleri’nde sunulan bu hizmet sayesinde aboneler, MoneyGram’ın bulunduğu noktalara para alım ve gönderim işlemi gerçekleştirebilecek. Uluslararası para transferi işlemini yüksek komisyonlar ödemeden, yüz yüze ve güvenli bir şekilde yapmak için abonelerin seçili Vodafone mağazalarına kimlikleriyle gitmeleri gerekiyor.

Türkiye’de bu hizmeti sağlayan ilk ve tek operatör olmakla beraber, yalnızca Vodafone abonelerine değil, tüm operatörlerin abonelerine bu hizmeti sunduklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, İstanbul’daki belli Vodafone Cep Merkezleri’nde başlatılan bu hizmetin kapsamının, önümüzdeki dönemde genişletileceğini vurguladı. 
Vodafone’un elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu Vodafone Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Anonim Şirketi (VPAŞ), Vodafone müşterilerine, ödeme hizmetlerinin sunulması, para havalesi yapılması, elektronik para ihraç edilmesi ve fatura ödemelerine aracılık edilmesini kapsayan geniş bir yelpazede hizmet vermek üzere kuruldu. VPAŞ ile Cep Nakit Kart, Vodafone Cep Cüzdan ve Mobil Ödeme dahil tüm mobil finansal servislerin tek çatı altında toplanması amaçlanıyor. VPAŞ bünyesinde fatura ödemeden online alışverişe ve para transferine kadar tüm mobil finansal servisler hem elektronik hem de fiziksel ortamda ve güvenli bir şekilde yürütülebilecek. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics