Bilişim Dünyası 19 KASIM 2013 / 16:22

Vodafone Türkiye’den 'dijital dönüşüm hareketi'

Toplam geliri pazar payında yüzde 30,6’ya erişen Vodafone Türkiye, yeni yatırımlarıyla birlikte yeni marka kimliğini 2013-2014 mali yılı yarıyıl finansal sonuçlarını değerlendirdiği basın toplantısında açıkladı.

 “Dijital Dönüşüm Hareketi” olarak adlandırdığı bu yeni dönemde Vodafone Türkiye, Türkiye’nin lider mobil iletişim şirketi olmaya odaklanacak.

Vodafone Türkiye, yeni yatırım programını açıklarken yerli üretim akıllı telefonun da piyasaya sunulacağı açıkladı. Vodafone Blade V adlı cihaz, Türkiye’de üretilip Aralık ayında tüketiciye sunulacak. 

Bugüne kadar yurtdışında ürettiği telefonları Türkiye pazarına sunan şirket, Vestel tesislerinde üretilecek telefonları  tüketicilerle buluşturmayı planlıyor. 

Vodafone Türkiye’nin kamuoyuyla paylaştığı bir diğer dikkat çekici yatırım ise Şanlurfa’ya yakın bir tarihte kurulacak çağrı merkezi oldu. Yaklaşık 40 milyon TL yatırım ile 350 çalışan ile hayata geçecek merkezin kent ekonomisine önemli katkılar yapması bekleniyor.

1 Kasım 2013 itibariyle görevi devralan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt tarafından anlatıldı. Öğüt şu bilgileri paylaştı: “2009 yılında lanse ettiğimiz stratejik programımızda başarılı dört yılı geride bıraktık. Stratejik dönüşümümüzle rüştümüzü ispat ettik ve dört yıl içinde gelir pazar payımızı yüzde 18,6’dan yüzde 30,6’ya çıkardık. 2006 yılından bu yana toplam 12 milyar TL yatırım yaptık, bir o kadar da vergi hacmi yarattık. Gelirler, kârlılık, pazar payı, abone sayısı ve konuşma süresi bakımından yeni rekorlarla kapattığımız Mart 2009-Eylül 2013 dönemi, başarımızın güzel bir yansıması ve bir güven markası olma amacımıza sağlam adımlarla ilerlediğimizin önemli bir göstergesi oldu. Bugün artık gündemimizde Türkiye’yi mobil iletişim ve dijitalleşmede dünya ligine çıkarmak var. Vodafone Türkiye olarak kendimizi bu geleceği gerçek kılacak dönüşümün lideri olmaya aday olarak konumluyoruz ve yatırımlarımızla şekillendireceğimiz “Dijital Dönüşüm Hareketi”ni ilan ediyoruz.”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics