Bilişim Dünyası 28 NİSAN 2014 / 08:05

Web tabanlı e-imza sayesinde belge imzalamak artık daha kolay

E-imzala.com ile PDF formatındaki belgeler web üzerinden herhangi bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan kolaylıkla elektronik olarak imzalanıyor ve gönderilebiliyor.

PDF formatındaki belgelerin herhangi bir uygulama kurulmasına gerek kalmadan web üzerinden imzalanabilmesini sağlayan bir sistem olan e-imzala.com, hem bireysel hem de şirket kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Sistemde kullanıcılar e-imza kredisi satın alıyor ve imzalanan her belgede imza başına bir kredi düşülüyor. Yasal olarak ıslak imzadan herhangi bir farkı olmayan e-imza birçok kuruluşta belgelerin imzalanması için aktif olarak kullanılıyor. e-imza aynı zamanda 50’nin üzerinde e-devlet uygulamasında da kullanılıyor.
Şu anda 50’nin üzerinde e-devlet uygulamasında aktif olarak kullanılan e-imzanın en önemli kullanıcıları arasında kurumsal şirketler, belediyeler, sanayi ve ticaret odaları, mali müşavir odaları ve birçok benzer kurum yer alıyor.
E-imzala.com’un 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak hizmet verdiğini belirten e-imzala.com kurucusu Barış Ciner, “5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu’nda da belirtildiği gibi, e-imza elle atılan imza ile aynı hukuki sonucu doğuran bir sertifika olduğu için e-imzalanan doküman yasal olarak geçerli bir evrak niteliği kazanıyor” dedi.
5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında, yetkili elektronik sertifika hizmet sağlayıcı (ESHS) olarak hizmet veren TürkTrust’ın teknik altyapısından faydalanarak oluşturulan e-imzala.com, PDF Gelişmiş Elektronik İmza (PadES) standardıyla uyumlu hizmet veriyor. Kanunların merasimi ya da üçüncü tarafların şahitliğini gerek gördüğü emlak alım satımı, veraset ve intikal, evlenme gibi işlemler dışında kalan bütün işlemlerde elektronik imza yasal olarak geçerli olarak kabul ediliyor. E-imzala.com üzerinden e-imza atılabildiği gibi, e-imzalı belgelerin doğruluğu da kontrol edilebiliyor.
YORUMLAR
TurkerCanbazoglu 02 MAYIS 2014 / 09:13 0 0
E-imzala.com TurkTrust altyapısını kullanıyor. E-imzala.com'Un getirdiği katma değerli servis nedir? Neden TurkTrust'dan hizmet alamıyoruz ve aracı işletmeler devreye giriyor. BUnun sakıncaları var. Avantajları nedir?

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics