Bilişim Dünyası 25 MART 2012 / 13:55

Webroot’tan bulut tabanlı çözüm

Servodata’nın dağıtıcılığını yapmakta olduğu Webroot, yeni bulut-tabanlı koruma ile en hızlı, en anlaşılır, en kolay koruma yönetimi ve en etkili endpoint koruması sloganıyla güvenlikte ortaya çıkan tüm sorunları ortadan kaldırmayı hedefleyen kurumsal ürününü piyasaya çıkardı.  Bulut tabanlı Webroot sayesinde BT yetkilileri artık kaynak yönetimlerini boşa harcamak veya bilgisayar kullanımını engelleyen taramalar, sürekli devam eden imza güncellemeleri, yamalar ve bilgisayarı yeniden başlatmak sorunda bırakan güncellemelere bağlı olarak ortaya çıkan kullanıcı verimliliğini düşüren sorunlarla karşılamak zorunda kalmıyor.
Webroot SecureAnywhere - Endpoint Protection bilinen bütün “malware” türlerine ve çok gelişmiş tehditlere karşı, kimlik ve gizlilik koruması, güvenlik duvarı ve sistem temizleme gibi birçok güvenlik olanağı sağlıyor.
Bulut tabanlı bir antivirüs yazılımı olan Webroot, güvenlik güncellemelerine veya kullanıcıyı korumasız bırakan ağ bant genişliğini meşgul eden imza veritabanı indirmelerine gerek duymuyor.Bilgisayarda çalıştırılmayı denenen her dosyası bir bulut içinde analiz ediyor ve yeni bir tehdit tespit edildiğinde ise, her bir kullanıcı bu tehditten saniyeler içinde korunuyor. Bir virüs bulaşması sonrası hasarlı dosyalar veya malware izleri bırakan geleneksel güvenlik çözümlerinin aksine ürün, sistemi bir önceki güvenli duruma alıp onarma özelliği de içeriyor.
Ayrıca bu ürün ile BT yöneticileri tek bir web tabanlı konsol aracılığıyla kendi endpoint korumalarını her yönüyle yönetebiliyorlar. Uzaktan erişim, yöneticilere güvenlik durumu izleme, virüslü makineleri temizleme ve uzaktan tarama gibi olanaklar sağlıyor. Ayrıca bireysel, grup veya şirket çapında, geleneksel güvenlik çözümleri ile 16 saatten fazla zaman harcanılan işlemlerde, web ve uygulama kullanım politikalarını önemli ölçüde kolaylaştırıyor.
Bulut tabanlı güvenlik yazılımında taramalar arka planda görünmez bir şekilde çalışıyor ve çalışanlar kesintisiz bilgisayarlarını kullanmaya devam edebiliyorlar. BT yöneticileri, taramalardan kaçınmak için onları kapatan kullanıcılarla ilgilenmek zorunda kalmıyor.
ETİKETLER : Sayı:864

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics