Bilişim Dünyası 24 NİSAN 2013 / 14:04

Wiredot artık bir BT mirası

OKI’nin 1968 yılında piyasaya sürdüğü Wiredot yazıcısı Japon Bilgi İşlem Derneği’nden Bilgi İşlem Teknolojisi Miras” Sertifikası aldı. Sertifika Japon toplumu ve ekonomisine önemli katkı sağlayan, Japonya bilgi işlem teknolojisinin temelini oluşturan ürünleri ve başarılara veriliyor.

Yazıcı alanında uzmanlaşan OKI Grup şirketlerinden OKI Data Corporation, sayısal yazıcı teknolojisinin temelini oluşturan Wiredot yazıcısı ile Japonya Bilgi İşlem Derneği’nden (Information Processing Society of Japan-IPSJ) “Bilgi İşlem Teknolojisi Miras” Sertifikası aldı.

OKI Data Ürünleri İş Bölümü Genel Müdürü ve Kurum Yöneticisi Hiroshi Endo alınan sertifikaya ilişkin olarak, “OKI’nin Wiredot yazıcısının, dönemin bilgi işlem teknolojisinin anlaşılması açısından tarihsel bir değer olarak tanınmasından  gurur duyuyoruz. Bilgi toplumunun gelişimine katkıda bulunacak ürünler sunmaya devam edeceğiz.”dedi.

Japonya Bilgi İşlem Derneği’nin evsahipliğinde hayata geçirilen Bilgi İşlem Teknolojisi Miras Programı, Japon toplumu ve ekonomisine önemli katkı sağlayan, Japonya bilgi işlem teknolojisinin temelini oluşturan ürünleri ve başarıları sertfikalandırıyor.

Japonya Bilgi İşlem Derneği Sertifika programı ile, çığır açan teknolojileri bir miras haline getirerek, araştırma ve eğitim materyali olarak kullanılmasını amaçlıyor.
ETİKETLER : OKI Wiredot

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN