Bilişim Dünyası 11 ŞUBAT 2013 / 08:12

Xerox patent sayısında üst sıralarda

Xerox buluşlarına ait patent sayısını bir önceki yıla göre yüzde 17 artırarak toplam patent sayısını 60 binin üzerine çıkardı.

Xerox, dünyanın değişik bölgelerinde yaptığı Ar-Ge faaliyetleri sonucunda, 2012 yılında alınan bin 900 patentin, bin 215’i Xerox, 685’i ise Fuji Xerox bünyesinde gerçekleştirildiği açıklandı.
Xerox, patent sayısını bir önceki yıla göre yaklaşık olarak 300 adet artırırken, oransal olarak da yüzde 17 yükseltti. Bu sonuçlarla Xerox, Uzakdoğu yapılanması Fuji Xerox ve diğer tüm Xerox şirketleri ile birlikte dünyanın en çok patent alan şirketlerinin 2012 yılı sıralamasında ilk 10 şirket arasında yer aldı. Xerox’un 1930 yılından bugüne kadar aldığı toplam patent sayısı ise 60 bini aştı.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Xerox CTO’su ve Inovasyon Grubu Başkanı Sophie Vandebroek, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Patentler, inovasyonun önemli bir ölçütüdür. Ama daha da önemlisi, patentlerin arkasındaki isimlerin bu inovasyonları müşterilerimiz için güçlü çözümlere dönüştürmesidir. Sadece baskı teknolojilerimizi değil, aynı zamanda Xerox’un sağlık, finans, müşteri ilişkileri, ulaşım gibi sektörlerde sunduğu çok çeşitli hizmetlere yönelik karmaşık iş süreçlerini de kolaylaştıran inovasyonlar geliştiriyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:908

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics