Bilişim Dünyası 15 OCAK 2014 / 14:05

Xerox'tan stratejik satın alma

Xerox, Almanya, Avusturya, İsviçre’de faaliyet gösteren 1800 çalışanı olan Almanca konuşan ülkelere müşteri ilişkileri hizmeti veren Invoco adlı şirketi satın aldı.

Xerox ve bu ülkelere ihracat yapan binlerce Türk şirketine hizmet verebilecek Invoco adlı şirketi satın aldı. Xerox  Almanya, Avusturya, İsviçre gibi ülkelerde faaliyet gösteren  1800 çalışanlı Invoco şirketini satın aldı. Invoco, özellikle Almanca konuşulan ülke ve bölgelere ulaşmak isteyen Türk şirketleri için de stratejik bir iş ortağı olma özelliği taşıyor.

Xerox’un 2011 yılında Türkiye’de de faaliyet gösteren Unamic ve sonrasında WDS ile başlayan, 2012 yılında XL World ile devam eden Avrupa’daki satın almalarına bu yıl Invoco eklendi. Invoco, yönetim ekibi değişmeden Invoco CEO’su Rainer Diekmann tarafından yönetilen bir Xerox şirketi olacak.

Almanya ve Türkiye arasındaki güçlü ticari ilişkiler, yatırımın stratejik önemini oluşturuyor. 2013 Kasım sonu itibarı ile Almanya’ya yapılan ihracat tutarı 12.2 milyar dolar düzeyinde bulunuyor. Invoco’nun önümüzdeki dönemde Türk şirketlerine yönelik çalışmalar yapması bekleniyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN