Bilişim Dünyası 14 HAZİRAN 2016 / 13:41

Xperia X ve Xperia XA modeli Türkiye pazarında

Sony Mobile, iletişimin geleceğini yenilikle şekillendirmek için yeni baştan tasarladığı Xperia TM markasının ilk akıllı telefonları Xperia X ve Xperia XA’nın Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Sony’nin αTM kamera mühendisleri ile yakın işbirliği içinde geliştirdiği ve Xperia X modelinde yer alan yeni “Öngörücü Otomatik Odaklama”, önce fotoğrafını çekeceğiniz nesneyi seçtiriyor, sonrasında da nesnenin hareketini öngörerek hareketi mükemmel odakla yakalamanızı sağlıyor. Xperia XA modeli, arka kamerasında 13MP Exmor RS sensörü, ön kamerada ise 8 MP Sony Exmor R™ sensörüyle geliyor ve Otomatik Netleme sağlıyor. 
Xperia X, iki güne kadar dayanan pil ömrü sunan Sony’nin2 akıllı pil yönetimine sahip olmasının yanında tek şarjla daha uzun süre kullanım imkanı da sunuyor. Qnovo Adaptive Charging3 teknolojisini kullanan Xperia X, pilinizi şarj sırasında koruyarak telefonunuzun pilinin yaşam süresini de uzatıyor. Xperia X, Qualcomm®Snapdragon™ 650, Xperia XA modeli ise Mediatek Helio™ P10 işlemci kullanıyor. Yeni cihazlar, elde tutuşu kolaylaştıran kasası ve kavisli cam ekranı ile göz dolduruyor.  Sony Xperia X ve Xperia XA modelleri, beyaz, grafit siyah, yeşil altın ve pembe altın renk seçenekleri ile geliyor.
 
Sony Xperia X 2.399 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile 15 Haziran itibariyle satışa sunulurken,  Xperia XA Temmuz ayı içinde tüketiciyle buluşacak.
 
Xperia X’in öne çıkan özellikleri:
Öngörücü Hibrit Otomatik Odaklama özelliğine sahip 23 MP kamera
Düşük ışıkta selfie çekebilen 13 MP ön kamera
5 inç Full HD kavisli ekran
2 güne kadar pil ömrü
Qnovo Adaptive Charging
STAMINA Modu
Qualcomm® Snapdragon™ 650, 64 bit Altı Çekirdekli işlemci 

Xperia XA’nın öne çıkan özellikleri:
Hibrit Otomatik Odaklama özelliğine sahip 13 MP kamera
Düşük ışıkta selfie çekebilen 8 MP ön kamera
5 inç HD kavisli ekran
2 güne kadar pil ömrü
MediaTek helio™ P10, 64 bit Sekiz Çekirdek işlemci
ETİKETLER : Sony Xperia X Xperia XA

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics