Bilişim Dünyası 16 AĞUSTOS 2013 / 10:04

Y kuşağı nasıl çalışmak istiyor?

Avrupa, Asya ve Afrika’nın en büyük bilişim zirvesi “ICT Summit NOW”Y Kuşağı’nın çalışma biçimlerini anlatacak.

İnterpromedya’nın bu yıl 13.’sünü düzenlediği ve bu sene itibariyle “ICT Summit NOW Zirvesi” adıyla anılacak Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının en büyük bilişim zirvesi, Vodafone’ nun ana sponsorluğunda 24- 26 Eylül 2013 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İş ve gündelik hayatın birçok alanını doğrudan etkileyecek yeni bilişim teknolojilerinin konuşulacağı Zirve’de, tartışılacak konulardan biri ise gelecek neslin çalışma biçimleri olacak.

Y Kuşağı nasıl çalışmak istiyor?

1980-2000 yılları arasında doğan Y kuşağı araştırmacı, bireysel özellikleri ön plana çıkan ve açık fikirli bir yapıya sahip. Ebeveynleri ise sorumluluk taşıyan ve özgürlüğe saygılı X Kuşağı çocukları.

Y Kuşağı çocukları, ilk bakışta sorumsuz ve narsist gibi görünseler de eski hiyerarşik düzen içinde sorumluluk ve görev almak istemiyorlar, yönetilmek istemiyorlar. Yeni teknolojileri yakından takip ediyorlar. İnterneti ve sosyal ağları kullanmayı çok iyi biliyorlar.

Alışılagelmişin dışında yaşam alışkanlıklarına sahip bu kuşağın, çalışma biçimleri de çok farklı.

“ICT Summit NOW”ın keynote (ana tema) konuşmacılarından blueKiwi’nin CEO’su Robert Shaw işte bu farklılıkları anlatacak ve Y Kuşağı’nın en verimli çalıştığı iş ortamlarının nasıl kurulması gerektiğini paylaşacak.

Y Kuşağını çalıştıran adam

Şirket içerisinde gereksiz e-posta trafiğini önleyerek verimli ve üst düzey iletişime olanak tanıyan kurumsal sosyal iletişim yazılımı blueKiwi’nin CEO’su Robert Shaw, yapacağı konuşmada “Y Kuşağı’nın en çok çalışmak istediği ofislerdeki yeni çalışma biçimleri nasıl olmalı?” sorusunun yanıtlarını verecek. Sunum, geleceğin iş yaşamına dair ipuçlarını barındıracak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics