Bilişim Dünyası 01 EYLÜL 2014 / 09:28

Yabancı dil öğrenmek sorun olmuyor

Küresel bazda önde gelen dil öğrenim platformlarından Busuu, ‘İş Dili Kursu’ ile adayları iş başvurularında yabancı dil konusunda destekliyor. Dünya çapında 45 milyonun üzerinde kullanıcısıyla lisan öğrenme konusunda geniş bir sosyal ağa sahip olan busuu, günde 40 bin kullanıcısıyla, çevrimiçi ve uygulamalar üzerinden 12 dilde görsel-işitsel, ücretsiz veya Premium ücretli olmak üzere lisan dersleri veriyor.

busuu.com üzerinden kullanıcılar iş başvurularında kendini yabancı dilde nasıl ifade edebileceğini öğrenebiliyor. Busuu, yabancı dilde e-posta ve CV yazma, sunum yapma ya da telefon cevaplamayı 600 cümle kalıbı ile anlatıyor. İş Dili Kursu, kullanıcılara her konuyla ilgili örnek soru ve cümle kalıpları sunuyor. İş odaklı e-postaların yapısı ve kullanılması gereken ifadeler de İş Dili Kursu’nda ayrıntılı şekilde ele alınıyor. İş başvurusu yapacak adayların ücretsiz üye olup İş Dili Kursu’na başlaması gerekiyor. Öte yandan şirket, ismini Kamerun’un Busuu dilinden alıyor. 1980’lerde yapılan etnolojik çalışmalara göre, dünyada Busuu dilini yalnızca 8 kişi konuşuyor.

 

 
ETİKETLER : busuu

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN