Bilişim Dünyası 11 ARALIK 2016 / 11:46

Yahsat’tan Teknomobil ile işbirliği

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli uydu operatörü Yahsat, geniş bant uydu hizmeti olan YahClick'i Türkiye genelindeki kullanıcılara dağıtmak üzere yerel bir servis ortağı olan Teknomobil ile anlaştı. Teknomobil tarafından 2016 yılının 4’üncü çeyreğinden itibaren Türkiye genelinde kullanıma sunulan özelleştirilmiş YahClick çözümleri, kullanıcıların küresel ağ altyapısına anında erişebilmelerini sağlayacak ve gerçek zamanlı bilgi aktarımı ile verilerin gelişmesine yardımcı olacak. Yahsat Ticaret Direktörü (CCO) Farhad Khan, ortaklıkla ilgili şunları söyledi:
“Yüksek aktarımlı uyduların ve yüksek bant genişliğinin kullanıma sunulmasıyla, giderek daha fazla sayıda devlet ve özel kuruluş, maliyet açısından etkin olan geniş bant hizmetlerine geçiş yapıyor. 2013 Kasım’ından beri büyüyen bu pazara bağlantı hizmeti sağlıyoruz ve Teknomobil’in stratejik değerli iş ortakları ağımıza eklenmesiyle birlikte, maliyet açısından etkin Ka-Bant çözümlerimizi kullanarak, giderek daha fazla artış gösteren yurtiçi talebi karşılayacağız."
Teknomobil Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gençler de, "YahClick çözümleri, devlet kuruluşlarından kurumsal firmalara kadar uzanan geniş yelpazede müşteri tabanına etkili biçimde seslenmemizi sağlayacak. Mobil uydu hizmetlerimizin yanı sıra YahClick VNO bağlantı çözümlerinin sağlanması, pazara maliyet açısından daha etkin ve daha güvenilir hizmetler sunma şansımızı artıracak" dedi. 
 
ETİKETLER : Yahsat Teknomobil 1100

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics