Bilişim Dünyası 24 KASIM 2015 / 16:58

Yandex.Haritalar uygulaması tamamen yenilendi

Yandex.Haritalar uygulaması yeni bir arayüzle yenilendi. Yeni Yandex.Haritalar sesli arama imkanı, panorama görüntüleri ile desteklenen rota takibi ve aradığınız yere gitmek için BiTaksi üzerinden taksi çağırma başta olmak üzere birçok yeni özellik ile daha kullanışlı ve hızlı. Yandex.Haritalar’da artık ekranda fonksiyon butonları çok daha az yer kaplıyor, kullanıcının ekranda görmek istemediği butonlar ise kaldırılabiliyor. Bu sayede kullanıcılar ekranda haritanın daha büyük kısmını, daha rahat bir şekilde görebiliyorlar.
Yandex.Haritalar yeni güncelleme ile birlikte mekan aramaları ve rota belirleme için yeni ve kullanışlı birçok özelliğe kavuştu. Artık sesli olarak arama yapabilen kullanıcılar ayrıca aradıkları mekanın o anda açık olup olmadığını da görebiliyorlar. Aranan mekan ile ilgili bilgilerin bulunduğu ekranda panorama görüntüleri ve bulundukları yerden aranan mekana o andaki trafik durumuna göre ne kadar süre içinde varabilecekleri bilgisi görülebiliyor. Kullanıcılar bu ekrandan, aradıkları mekana gitmek için BiTaksi üzerinden taksi de çağırabiliyorlar.
Yandex.Haritalar üzerinde aradıkları mekanları favori listesine ekleyebilen kullanıcılar bu listeyi sahip olduğu tüm diğer cihazlardaki Yandex.Haritalar uygulamalarında da görebiliyor. Yandex.Haritalar uygulaması silinip, sonra tekrar yüklense bile, Yandex hesabıyla giriş yapan kullanıcıların favori mekan listesi silinmiyor.
Yandex.Haritalar’ın yeni sürümünde rota oluşturmak çok daha kolay bir hale geliyor. Kullanıcılar gitmek istedikleri yere ait en hızlı ve en kısa rotaları ekran üzerinde görüp seçebiliyor. Rota üzerinde ilerlerken, bir sonraki adımda ne yöne gidilmesi gerektiği belirtildiğinde o noktanın panorama görüntüsü de kullanıcıya gösteriliyor.
 
ETİKETLER : Yandex

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
ETKİNLİKLER