Bilişim Dünyası 30 EYLÜL 2012 / 10:21

Yandex ve Mynet’ten işbirliği

Mynet ve Yandex, 24 Eylül’de Yandex Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ile Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli’nin katılımıyla gerçekleşen imza töreni işbirliklerini kamuoyuna duyurdu. Yandex ile Mynet’in işbirliği sonucunda, kullanıcıların Mynet üzerinden yaptığı arama sorgularına Yandex’in Türkiye’ye özel geliştirdiği arama teknolojileri kullanılarak cevap verilecek. Mynet kullanıcıları portalın arama fonksiyonunu kullandıklarında tüm webde, Türkiye’den sayfalarda veya Türkçe sayfalarda arama yapabilmenin yanı sıra, video ve görsel de arayabilecek.
Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ şöyle konuştu: “Yandex’in özenle yerelleştirdiği arama teknolojilerini Mynet gibi sevilen bir platformun ziyaretçilerinin hizmetine sunmak üzere yaptığımız bu işbirliğinden dolayı çok mutluyuz. Mynet kullanıcıları Yandex’in arama servisinden çok memnun kalacak. Hatırlarsanız, geçen hafta Yandex’in Türkiye’de birinci yılını kutladığımız gün yapmış olduğum konuşmamda, “şov daha yeni başlıyor” diyerek, Türkiye’de hızla ve sırayla bir dizi büyük işbirliklerine, yepyeni çalışmalara imza atacağımızı ve bunları sırasıyla Türk kamuoyu ile paylaşacağımızı söylemiştim. İşte birinci yılımızı kutladığımız o günü takiben, bugün öncelikle, Mynet ile yaptığımız işbirliğini duyuruyoruz.“ İmza törenindeki açıklamasında Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli “Öncü ve yenilikçi ürünler ile 13 yıldır her geçen gün büyüyerek yerel şirket Mynet, bugün Türkiye pazarı için en yeni arama motorunu kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Küresel açılım stratejisini Türkiye’den başlatan Yandex ve Mynet arasındaki işbirliğinin sektöre önemli bir hareket getireceğine ve Mynet kullanıcılarına etkin bir arama deneyimi sunacağına inanıyorum“ diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:890
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN