Bilişim Dünyası 08 ŞUBAT 2010 / 11:25

Yapı Kredi’den internet bankacılığına teknolojik çözüm

Visa Europe ve Yapı Kredi, yeni yasa ile gündeme gelen “tek kullanımlık şifre” için kullanılacak olan World Pin Kart’ı, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında tanıttı. Yapı Kredi tarafından Nisan ayı itibarıyla 1000 tüketiciyle başlatılacak olan pilot çalışma, 2010’un 2. yarısıyla birlikte müşterilerle buluşturulacak.
Yapı Kredi Perakende Bankacılık Yönetimi Kredi Kartları Pazarlama Direktörü Serkan Ülgen toplantıda yaptığı konuşmada, “World Pin Kart ile kredi kartı alanında yeni bir dönemi başlatıyoruz.  World Pin Kart, Worldcard’ın tüm özelliklerini taşımasının yanı sıra bir yandan tüketicilere kolaylık sağlayacak, diğer yandan da internet bankacılığı ve online alışveriş için bugüne kadar bildiğimiz yöntemlerin içinde en güvenlisi olarak öne çıkacak. World Pin Kart ürününü Türk tüketicisiyle buluşturmaya karar vermemizin altında Türkiye’de gerçekleştirilen her 100 TL’lik bireysel tüketim harcamasının 6 TL’sinin Worldcard ile yapılıyor olması yatıyor” dedi.
Visa World Pin Kart’ın arka yüzünde 10 rakamdan oluşan bir klavye ve küçük bir LED ekran bulunuyor. Visa World Pin Kart, tüketicilerin PIN kodunu ekrana girmesiyle ek bir cihaza gerek kalmadan tek kullanımlık şifre üretebiliyor. Kart kullanımında güvenliği farklı bir boyuta taşıyan Visa World Pin Kart, sadece ödeme sürecinde değil, e-ticaret ortamında kartla yapılacak ödemelerin, ATM ve telefon bankacılığı gibi tüm şube dışı bankacılık hizmetlerinin de güvenli gerçekleşmesini sağlıyor.
ETİKETLER : Sayı:757

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics