Bilişim Dünyası 19 ARALIK 2010 / 18:00

Yapı Kredi mobil geleceğe hazır

Görme  engelliler için üretilen ATM’ler yaygınlaşacak.
Yapı Kredi Bankası geçtiğimiz hafta düzenlediği toplantıyla yeni ürün ve çözümlerini tanıttı. Banka, görme engelliler için hazırlamaya başladığı ATM’lerin yanı sıra son dönemin yıldızları tabletler için geliştirdiği uygulamaları da tanıttı. Toplantıda bir konuşma yapan Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, görme engelli vatandaşlara yönelik ATM hizmeti hakkında şunları söyledi:
“Bu fikir çağrı merkezimizde bir engelli vatandaşımızla iletişim kurulamaması sonucunda doğdu. Buradan hareketle ilgili federasyonlarla iletişime geçip bu projeyi başlattık. Amacımız her ilde en az bir tane görme engellilerin kullanabileceği ATM yapmak. Ancak İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde daha fazla sayıda ATM kuracağız. Bu cihazlar sadece engelli vatandaşlarımız için değil herkesin kullanımına açık olacak. Cihazlardaki metni sese çevirme yazılımlarını ise Sestek’ten aldık. Engelli vatandaşlarımız için cihazlarda eğitim de sunuyoruz. Cihazı kullanacak kişi bir kulaklık aracılığıyla kullanım hakkında bilgiler alacak. Dilerse bunu dinlemeden geçme olanağı da olacak. Kulaklığı olmayan müşterilerimiz için de şubelerimizde yeter miktarda kulaklık bulunduracağız ve bu kulaklıklar için bir ücret talep etmeyeceğiz.”
ATM alanındaki gelişmelerin yanı sıra Yapı Kredi, Finansal Android Uygulaması’nı müşterilerinin her an her yerde kesintisiz finansal bilgilere ulaşabilmesi amacı ile Samsung Galaxy Tablet’lerde sunmaya başladı. Samsung Galaxy Tab ve diğer Android tabletlere uyumlu olarak hazırlanan Finansal Android Tablet Uygulaması, tek bir tuşla İMKB verilerine, döviz kurları ve tüm finansal bilgiler ile müşteri hizmetlerine 7 gün 24 saat ulaşım olanağı sunuyor. Mobil olarak bireysel kredi, repo, döviz, esnek hesaplamaları yapılabilen uygulama ile faiz, kur ve fon fiyatları da takip edilebiliyor.
Yapı Kredi Finansal Android Tablet Uygulaması, Android Market’ten ve www.yapikredi.com.tr/android_tablet/android_tablet.aspx adresinden ücretsiz olarak yüklenebiliyor. Bunun dışında diğer tablet ve mobil cihazlar için de ayrı ayrı ekipleri olduğunu belirten Yakup Doğan, bu ekiplerin yeni nesil mobil uygulamalar geliştirmek için çalıştıklarının da altını çizdi.
ETİKETLER : Sayı:800

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics