Bilişim Dünyası 22 NİSAN 2013 / 08:10

Yapılanmalarla, hedefler de büyüyor

OT/VT teknolojileri ve mobil uygulamalar alanında İzmir merkezli faaliyet gösteren Univera tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen Mobil Teknolojiler Günü, 11 Nisan’da İstanbul Marriott Hotel Asia’da Univera çözümlerinin kullanıcılarının ve iş ortaklarının katılımıyla yapıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Univera Genel Müdürü Cüneyt Ersin, 5 yıl içinde 40 milyon dolar ciroya ulaşmayı ve halka açılmayı hedeflediklerini söyledi. Ersin, “Bir hedef de, ürünleri 60’tan fazla ülkede kullanılan, o ülkelerdeki iş ortakları desteğiyle büyüyen bir dünya şirketi yaratmak” bilgisini ekledi.
Ersin, farklı sektörlerdeki uygulamalarını anlatırken, 2012 yılında ihracat konusunda bir yapılanmaya gidildiğini söyledi. Böylece ihracat yapılan ülke sayısı da 18’den 22’ye çıktı. Uygulamanın Arapça sürümünün Eylül ayında çıkması ile, Ortadoğu’da daha güçlü bir yer alınması hedeflenirken, İzmir Çiğili’deki yeni yönetim binasının inşaatının sürdüğü bilgisini veren Ersin, “Bu binanın içine bir veri merkezi de kuruyoruz. Özel bulut hizmeti vermeyi hedefliyoruz” dedi.
Bu yıl ana temalarını ‘dokunmak’ olarak gösteren Ersin, mobil iş uygulamalarında da çok yetkin olduklarını, işlerin bütünüyle mobile kaydığını hatırlattı. Hedefler paralelinde küreselleşen Univera’nın 80’e yakın büyük şirketle çalıştığını, hızlı tüketim ürünlerindeki ağırlığa diğer sektörleri de kattıklarını belirten Ersin, yazılım grubunun yeniden organize olduğunu, yeni yazılımlar kadar varolanların da sektörel ihtiyaçlara göre yenilenip geliştirildiğine dikkat çekti.
ETİKETLER : Sayı:918
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN