Bilişim Dünyası 20 NİSAN 2016 / 12:50

Yaratıcı çözümlerin sınırı yok

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın (TTGV) 7 Nisan’da gerçekleştirdiği TTGV Günleri 2016@ANKARA’da TTGV’nin yeni faaliyetleri tanıtıldı. BT sektörünü bir araya getiren etkinliğin açılış konuşmasını yapan TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav, önümüzdeki dönemi ‘Somutluklar Dönemi’ olarak adlandırdıklarını belirterek, teknolojinin reel dünyayla bir araya gelerek bugünkünden farklı şekilde konuların adresleneceğini vurguladı. 3D; ‘data-design-digital’ sözcüklerindeki sihirli anlamı iyi algılamak gerektiğini kaydeden Ultav, “Her firma öngörü mekanizmalarını oturtmalı” ifadesini kullandı. TTGV’nin bine yakın KOBİ projesini desteklediğini hatırlatan Ultav, TTGV’nin yeniden şekillendiğini söyledi.
TTGV Genel Sekreteri Dr. Mete Çakmakcı, ekosistemin içinde şeffaf bir organizasyon olmak istediklerini, farklı paydaşları bir araya getirmeyi hedeflediklerinin altını çizerek, “TTGV, teknolojinin gerçek dünyayla buluşma noktasında olmalı. TTGV, öncelikle kâr amacı gütmez. Ekosistem içinde yeni, yaratıcı çözümleri ısrarla araştırıyoruz” dedi. Etkinlikte TTGV’nin ‘Endüstriyel Yaratıcılık Merkezi - Kıvılcım’, ‘Yeşil Gelecek’, ‘İleri Teknoloji Destekleri Programı – itep’, ‘Yenilikçi Fikirler İçin Doğrulama Platformu – ideanest’, ve ‘ideaport’ mekanizmaları anlatıldı. ‘Günün Konuşması’ bölümünün konuğu ise akademisyen ve Verite Analytics CEO’su Doç. Dr. Özgür Özlük oldu. Özlük, ‘IoT’nin son 10 yıldaki hızlı değişimini ve akıllı şehirlerle bağlantılı olarak farklı uygulama alanlarında ne tür çözümler geliştirildiğini örneklerle anlattı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN