Bilişim Dünyası 26 EYLÜL 2013 / 11:17

Yaşam kalitesi akıllı çözümlerle artıyor

Zirvenin ikinci gün açılış konuşmacıları arasında yer alan Samsung SDS Küresel İş Birimi Başkan Yardımcısı Jack Kim, konuşmasının başında kısaca şirket içerisinde SDS’in nasıl konumlandığını dile getirdi. Hem kurumsal alanda hem de kamu sektörüne yerel ve uluslararası piyasalarda hizmet veren şirket, sunduğu akıllı çözümlerle öne çıkıyor. Jack Kim’in verdiği bilgilere göre, her yıl artan geliri ve 14 bin kişiyi aşan çalışan sayısıyla bu alanda dünya çapında zirveye oynuyor. Kim’e göre, artık piyasadaki düşünce değişerek kitleye basit çözümler sunmak yerine kişiselleştirilmiş, etkileşimli ürünler önem kazanıyor.
Jack Kim, akıllı şehirler konusundaki vizyonunu katılımcılarla paylaşırken aşağıdaki konu başlıklarını sıraladı:
• Akıllı toplu ulaşım,
• Akıllı bina,
• Akıllı gözetim,
• Sayısal alan yakınsaması,
• Eğitim ve sağlık çözümleri.
Şirketin öncelikleri arasında inovasyon, yaratıcılık, sürdürülebilirlik ve tutkunun olduğunu dile getiren Jack Kim, akıllı toplu ulaşım çözümlerini şu şekilde açıkladı:
“Kurduğumuz sistem toplu taşımacılıkta yüzde 94 oranında başarı sağlıyor. Otobüslerin, trenlerin ya da diğer toplu taşıma araçlarının nerede bulunduğu gerçek zamanlı olarak akıllı telefonlara gelebiliyor. Bununla birlikte bu hizmeti veren şirketlere sağlanan anlık veriler de kurumun kârlılığını artırıyor.”
Akıllı bina çözümlerinde sürdürülebilir bir yapı kurulabilmesi için yönetimin kolay olması ve maliyetlerin önceden bilinmesinin büyük önem taşıdığını işaret eden Kim, akıllı gözetim çözümleriyle suç oranlarını yüzde 27,5 oranında azaltabildiklerini aktardı. “Gelişmiş video analizi sayesinde kalabalık bir havaalanındaki şüpheli hareketlerde bulunan, birazdan bir bomba patlatacak kişi tespit edilebiliyor” diyerek sözlerini sürdüren Samsung SDS Küresel İş Birimi Başkan Yardımcısı, akıllı çözümler için doğru iş ortağının bulunması, akıllı şehir stratejisinin oluşturulması ve uygun ekosisteme sahip bir yapıdan hizmet alınması gerektiğinin altını çizdi.
ETİKETLER : Jack Kim

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics