Bilişim Dünyası 02 MAYIS 2010 / 18:00

Yatırım başladı OT/VT’ye renk geliyor

Dünyada ve Türkiye’de birçok kurumun tercih ettiği Zebra ürünleri 2007 yılına kadar yurtdışından yönetilen satış ve pazarlama aktiviteleri ile iş ortaklarımız tarafından Türkiye pazarına sunuluyordu. 2007 yılında Türkiye’de ülke satış müdürünün atandığını belirten Zebra Technologies Türkiye Ülke Müdürü Can Tolu, “Bu tarihten itibaren iki dağıtıcımızın ve iş ortaklarımızın desteği ile birlikte daha büyük projelere imza atmaya başladık. Haziran 2008’de ülke müdürü olarak göreve başlamamın ardından Zebra ürünlerinin Türkiye OT/VT pazarındaki payı artmaya devam ederken pazarı büyütecek birçok yeni projeyi de hayata geçirdik. İş ortaklarımız ile büyüme stratejimizin bir parçası olarak 2009’da ekibimize kanal satış müdürü pozisyonunda bir arkadaşımızı dâhil ettik. Bugün Zebra EMEA bölgesinin en büyük ekiplerinden birini Türkiye OT/VT pazarındaki başarımızı artırmak için oluşturmuş bulunuyoruz. Aramıza bu ay katılan iş geliştirme müdürü, satış öncesi destek yöneticisi ve ofis yöneticisi arkadaşlarımız ile Zebra’yı en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğimize inanıyorum” dedi.
Zebra Türkiye olarak başarılı bir yılı geride bıraktıklarının da altını çizen Can Tolu, 2009’da yüzde 40 büyüme gerçekleştirdiklerini, iş ortaklarıyla farklı birçok sektörde projeler geliştirdiklerini, bu projelerle müşterilerine faaliyet gösterdikleri alanlarda operasyonel maliyet avantajı sağladıklarını, bunun da büyüme oranlarını artırdığını vurguladı.
EMEA kilit bölge
Zebra’nın EMEA bölgesinde bir büyüme stratejisi içinde olduğunu da ifade eden Tolu, “En büyük yatırımlarımızı Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Aramıza katılan arkadaşlarımıza ek olarak Ankara ve İstanbul için iş geliştirme müdürü pozisyonlarımız olacak. Bu sene de mevcut iş ortaklarımız ile daha etkin iletişimde olmak en büyük hedeflerimizden. Buna ilave olarak geniş Zebra ürün ailesini Türkiye pazarında başarı ile projelendirecek yeni iş ortakları da oluşturacağız” şeklinde konuştu.
Zebra ürünlerinin her sektörde farklı ihtiyaçlar için kullanıldığına da dikkat çeken Can Tolu, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Bu yıl özellikle kamuda büyük projelerin içerisindeyiz. Yeni çıkan özel bileklik yazıcılarımız ve hijyenik bilekliklerimiz ile sağlık sektöründe de birçok hastanenin ihtiyaçlarını karşılayacağımızdan eminiz. Mobil dünyanın hızla büyüdüğü bir ortamda sunduğumuz dayanıklı mobil yazıcılarımız da şimdiden birçok şirketin tercihi olmuş durumda.”

Kart ve kiosk yazıcılarda iddialı

Zebra OT/VT sektörünün bir oyuncusu olmasının ötesinde kart ve kiosk yazıcıları ile de önemli bir dünya markası. Zebra’nın Türkiye’de barkod yazıcıları, mobil yazıcıları ve yüksek teknolojili yazıcıları yaygın olarak kullanılıyor. Can Tolu bunlara ek olarak, “Bunun da ötesinde hemen herkesin cüzdanında Zebra Kart Yazıcıları ile üretilmiş bir sadakat uygulaması kartı olduğuna eminim” diyerek bu konudaki iddiasını da ortaya koymuş oldu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics