Bilişim Dünyası 22 OCAK 2012 / 14:27

Yatırım Fonu, 212 Capital Partners’ın ilk yatırımı www.butigo.com’a oldu

Erken dönem girişim sermayesi fonu 212 Capital Partners, ilk yatırımını, Türkiye’de hızlı moda kavramına odaklanan çevrimiçi moda perakendeciliğinde faaliyet gösteren ve hedef kitlesi genç kadın tüketiciler olan Butigo.com’u gerçekleştirdiğini duyurdu. Genç girişimciler Gizem Yasa, Harun Güner ve Berk Alevi tarafından kurulan Butigo.com, 6 aydan kısa bir sürede büyük bir gelişme göstererek Türkiye’de hızlı moda alanında bir başarıya imza attı. Site, ayakkabı, çanta ve aksesuarlar özelinde eskiden sadece ünlülerin kişisel stilistlerinden alabildikleri önerileri, kullanıcıları için oluşturulan özel stil profillerine uygun şekilde aylık olarak öneriyor. 212 Ltd’nin Direktörü Ali Karabey, “İlk yatırımımızı gerçekleştirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de şu anda 5 milyar dolar büyüklüğünde bir ayakkabı pazarı mevcut, ancak şu an için e-ticaretin bu pastadan aldığı pay daha çok küçük. Butigo’nun kısa sürede bu alanda liderlik konumuna yerleşeceğini öngörüyoruz. Butigo kurucularına ve ekibine başarıya ilerleyen yolda bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.
212 Capital Partners, hali hazırda Türkiye’deki internet ve teknoloji şirketlerine erken dönem girişim sermayesi fonu sağlayan en büyük yatırım fonu konumunda bulunuyor. Fon, 2011 yılının Aralık ayında kuruluşundan kısa bir süre sonra ilk yatırımını gerçekleştirdi.
ETİKETLER : Sayı:855
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN