Bilişim Dünyası 23 TEMMUZ 2016 / 15:20

Yatırımda en güncel fırsatlar mobilde

Akbank Yatırım Hizmetleri,  müşterilerine mobilden de hizmet vermeye başlıyor. Akbank, bu kapsamda Akbank Direkt’te sunduğu Akbank Yatırım Hizmetleri ile yatırımcılara risk profillerini belirleme, Robo Danışmanlık ile varlık dağılım önerisi alabilme ve yatırım danışmanıyla görüntülü görüşebilme imkanı sunuyor.
Akbank Yatırım Hizmetleri’nin mobile taşınması ile ilgili bilgi veren Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu, şunları söyledi:
“Ak Portföy tarafından hazırlanan Akbank Robo Danışmanlık ile yeni bir hizmet modelini bireysel müşterilerimizle buluşturuyoruz. Müşterilerimize bu hizmet modeli paralelinde uygunluk testi sonucunda yaptıkları tercihlere göre bir “varlık dağılımı” önerisinde bulunuyor, bu öneriyi Akbank’da hazır bulunan ürünlerle gerçekleştirme fırsatı sunuyoruz. Hazır sunduğumuz “Portföy Fikirleri”, piyasa şartları paralelinde tasarruf sahibinin varlık dağılımını,  profesyonel yatırım süreçlerine dayanarak otomatik olarak güncelleyen bir hizmet. Akbank Robo Danışmanlığı oluştururken sadece müşterilerimize yatırım araçları hakkında en iyi hizmeti vermeyi değil, aynı zamanda tasarruf oranı ve yatırım alışkanlıkları sınırlı olan Türk hane halkının yatırım araçlarına erişimini kolaylaştırmayı, uzun vadede yatırım alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefledik.”
Akportföy Genel Müdürü Dr. Alp Keler, “Portföy Fikirleri temel anlamda sadece büyük tasarruf sahiplerinin ulaşabildiği özel portföy yönetimine benzer bir yapının çok sayıda tasarruf sahibinin hizmetine sunulmasına da olanak sağlıyor” derken,  Ak Yatırım Genel Müdürü Mert Erdoğmuş da, “Müşterilerimiz yerindelik ve uygunluk testlerini Akbank Direkt üzerinden gerçekleştirebiliyor. Artık mobil uygulama üzerinden de müşterilerimiz ilgili testleri gerçekleştirmek suretiyle, varlık önerilerini takip edebilir ve yatırım danışmanlarımız ile görüntülü görüşebilirler” bilgisini verdi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics