Bilişim Dünyası 23 OCAK 2016 / 16:13

Yatırımlar ve istihdam artışı öne çıkacak

Mikro Yazılım, 2015 yılını hedeflerini geçerek ciddi büyüme ile tamamlarken, 2016’da da yatırımlarına devam etmeyi ve çalışan sayısını artırmayı hedefliyor. 2015 yılının pek çok açıdan farklı sektörler için belirsizlikler yılı olduğunu belirten Mikro Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Tomuş, şirket olarak bu olumsuzluklardan etkilenmeden şirketi ve pazar payını büyütme imkanı bulduklarını vurguladı. Bu durumun 2016 yılı için cesaret verici olduğuna işaret eden Tomuş, “2016 için OECD verileri biraz karamsar tablo çizse de, Mikro Yazılım olarak uzun vadeli planlarımıza paralel, yılın olumlu geçeceğini ve istikrarlı büyümemizin devam ettiği, pazar payımızın arttığı bir yıl olacağını düşünüyoruz” dedi. Tomuş, sözlerine şöyle devam etti:
“2015 yılı bir dönüşüm sürecinin başlangıcıydı. 2016 yılında müşterilerimize hizmet kalitemizi ve satış kanalımızın yetkinliklerini artıracak yeni yatırımlara devam edeceğiz. Bu yatırımlar gerek altyapı, gerekse yeni ürün ve hizmetler ekseninde olacak. Gereksinimlere paralel olarak çalışan sayımızı büyütmeyi de düşünüyoruz. Hedefimiz kısa ve orta vadede Türkiye pazarındaki konumuzu daha güçlendirerek, uluslararası arenada bölgesel bir çözüm sağlayıcı olarak konumlanmak.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN