Bilişim Dünyası 24 NİSAN 2016 / 10:16

Yatırımlarda bulut ön planda

Intel Security’nin yayınladığı ‘Blue Skies Ahead? The State of Cloud Adoption’ raporuna göre, teknoloji sağlayıcıları, işletmeler, kurumlar ve kullanıcılara bulut bilişim yapısının benimsenmesi ve güvenli olarak kullanılabilmesi için yol göstermeli. Araştırmaya katılanların yüzde 77’si geçen yıla kıyasla buluta daha çok güvendiğini belirtirken, sadece yüzde 13’ü hassas veriyi korumak için genel bulut sağlayıcılarına ‘tamamen’ güvendiği bilgisini veriyor. Bu da bulut bilişimin benimsenmesinde güvenliğin önemini ortaya koyuyor. Intel Security Türkiye ve Azerbaycan Bölge Direktörü İlkem Özar, raporla ilgili olarak şu bilgileri verdi:
“Bulut teknolojisinin benimsenmesi ve bu konudaki endişelerle ilgili verilere sahip olmak önemli ve güvenlik risklerini, bilgi eksikliklerini doğru verilerle aşmak da mümkün. Bu rapor, buluta yönelik güveni ve bilgi eksikliklerini, şirketlerin bulut bilişime bakış açılarını ortaya koyuyor.”
Bulut bilişimi destekleyen dijital cihazlarda yapılan birçok işlemle, bulut teknolojisinin günlük yaşamımızda hâlihazırda güçlü bir yeri var. Rapor, bulut bilişim teknolojisinin kullanımının önemli oranda artacağını ve gelecek 16 ayda araştırmaya katılan şirketlerin BT bütçelerinin yüzde 80’inin de bulut bilişime ayrılacağını öngörüyor.
 
ETİKETLER : 1069 Intel Security
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN