Bilişim Dünyası 08 OCAK 2012 / 14:43

Yayıncılıkta tablet devrimine hazırlık zamanı!

Medyasoft, tablet bilgisayarlar için sayısal yayıncılık eğitimine başlıyor. Türkiye’de ilk kez hayata geçen Adobe Digital Publishing Suite ve Creative Suite sayısal yayıncılık eğitimleriyle Medyasoft, medyayı basılı mecradan sayısala taşıyarak, yayıncılıkta yeni bir dönemle ilgili eğitimler sunacak. Adobe Digital Publishing Suite eğitimi ile yayıncılar iPad, Kindle Fire, Android ve BlackBerry Playbook gibi tablet cihazlara uygulamalar ve sayısal yayınlar hazırlayabilecekler.
Tablet bilgisayarların ortaya çıkmasıyla medyada yeni bir dönemin başladığına işaret eden Medyasoft Pazarlama Direktörü Sırma Erkan, tablet cihazlar için hayata geçirdikleri Adobe sayısal yayıncılık eğitim programı ile ilgili olarak, “Basılı mecralara göre yayıncıların okurlarına daha zengin içerikle ulaşmalarını sağlayan tablet yayıncılığı, önümüzdeki yılların en önemli konularından biri olacak. Bu eğitimlerle kurumların eğilimleri yakalamalarını ve gençlere yeni iş kapıları açmayı amaçlıyoruz. Bu eğitimlerle kitap, dergi, gazete, yıllık, bülten, katalog ve diğer tüm yazılı mecralar tablet dünyasında yerini alabilecek” bilgisini verdi.

Eğitimler geniş kitlelere hitap ediyor

Eğitimler, Türkiye ve diğer ülkelerde farklı projelere imza atan, kıdemli yazılım danışmanları tarafından verilirken, bunlar bağımsız tasarımcılar, geleneksel medya yayıncıları, medya ajansları, sayısal yayın üreten kişi ve kurumlar, şirketlerin pazarlama departmanı çalışanları, kurum içi yayıncılar gibi geniş bir kitleye de sesleniyor. Gelecek iki yıl içinde tablet bilgisayarda sahiplik oranının 500 milyon kişiye ulaşmasının beklendiğini söyleyen Sırma Erkan, şöyle devam etti:
“Yeni akım; görüntülü ve basılı mecraları çeşitli farklılıklarla sayısal dünyaya uyumlu hale getirecek, beraberinde yeni istihdam, yaratıcılık ve kazancı beraberinde getirecek. 18 başlıkta hazırladığımız eğitimleri, isteğe göre kendi sınıflarımızda ya da kurumların ihtiyaçları doğrultusunda yerinde verebiliyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:853

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics