Bilişim Dünyası 26 TEMMUZ 2013 / 10:27

Yazıcıda çözüm zenginliği

 

Samsung Electronics Co. Ltd, sektörün ilk NFC (Yakın Alan İletişim) uyumlu renkli lazer yazıcı ve çok fonksiyonlu lazer yazıcılardan oluşan Xpress C410W serisini pazara sunuyor. Yeni yazıcılar, kullanıcıların akıllı cep telefonlarındaki fotoğrafları ve belgeleri yüksek kalitede kolayca yazdırmalarını mümkün kılıyor.

Yeni Xpress C410W yazıcı serisi, C410W renkli lazer yazıcı; yazdırma, fotokopi ve tarama fonksiyonları olan C460W renkli çok fonksiyonlu lazer yazıcı; yazdırma, fotokopi, tarama ve faks fonksiyonları olan C460FW renkli çok fonksiyonlu lazer yazıcılardan oluşuyor. C410W serisi özellikle akıllı cep telefonlarındaki içerikleri yazdırmak isteyen ev ve küçük ofis kullanıcılarına yönelik olarak tasarlandı. Serideki yeni modeller dakikada 18 sayfaya kadar siyah beyaz sayfa, 4 sayfaya kadar da renkli yazdırma imkanı sunuyor.

Taramada kolaylık

Xpress C410W serisi hızlı, bütünleşik ve kolay baskı almak için mobil cihazlara kablosuz olarak bağlanabiliyor. Kullanıcılar; akıllı cep telefonlarını yazıcıya hafifçe tıklayarak, cep telefonlarındaki fotoğraf, belge, e-posta ve web içeriklerini uğraşmadan, güvenli biçimde yazdırabiliyor. Kullanıcıların cep telefonlarındaki kişiler listesini yazıcı ile senkronize edebilmesiyle, belgelerin taranması ve fakslanması da artık daha kolay.

Samsung’un Mobil Yazdırma Uygulaması ile kullanıcılar PDF dosyalarından Microsoft Office belgelerine, Excel tablolarından PowerPoint sunumlara kadar her tür içeriği doğrudan akıllı cep telefonlarından yazdırabiliyor.

NFC uyumlu akıllı cep telefonu olmayan kullanıcılar ya da Samsung Mobil Yazdırma Uygulaması’nı akıllı cep telefonlarına yüklememiş olanlar da Xpress C410W serisinden faydalanabiliyor, çünkü C410W serisi Google Cloud Print (Bulut Baskı) çözümünü destekliyor. Bu çözüm kullanıcıların diledikleri yerden, diledikleri bir akıllı cep telefonu ile web üzerinden baskı alabilmelerini mümkün kılıyor.

Üç adımda kurulum

Kablosuz yazıcıların kurulum süreci genellikle yazıcıyı bağlama ve ağ anahtarı oluşturma gibi birden çok işlemin yapılmasını gerektirir. Samsung’un Xpress C410W serisinin kurulumu ise yazıcı ile bilgisayar arasında bir USB bağlantısına gerek duyulmadan yalnızca üç küçük adımda tamamlanabiliyor.

Kullanıcılar yazıcılarının ekonomik modda çalışmasını sağlamak için “One Touch Eco Button- Tek Dokunuşta Eko Modu” ve “Easy Eco Driver- Kolay Eko Sürücü” özelliklerini kullanabiliyor ve toplam maliyetlerde %20’ye kadar tasarruf sağlayabiliyor. ‘Easy Eco Driver’ özelliği 2012’de Buyers Lab tarafından “Outstanding Achievement in Innovation- Yenilikçilikte Olağanüstü Başarı” ödülüne layık görülmüştü.

Yeni seride ayrıca ev ve küçük ofis kullanıcılarının kendi yazılımlarını BT uzmanlarına gerek duymadan yönetmelerine olanak sağlayan “Easy Printer Manager- Kolay Yazıcı Yöneticisi” de yer alıyor. Kullanıcılar hata mesajları, yetersiz kağıt, toner boş ve kağıt sıkışması ikazları ile yazıcılarının mevcut durumunu takip edebiliyor.
ETİKETLER : Samsung

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics