Bilişim Dünyası 17 AĞUSTOS 2015 / 01:35

Yazılım girişimcilerine destek

Microsoft, BizSpark ve BizSpark programlarıyla, yazılım girişimcilerine Microsoft lisanslarını ücretsiz kullanma imkânı sunuyor.

Tüm dünyada yazılım girişimcilerini destekleyen Microsoft, BizSpark ve BizSpark Plus programlarıyla yazılımcı ekosistemini genişletiyor. Yıllık 250 bin doların altında ciroya sahip ve 5 yıldan küçük yazılım sektörü start-up’larının dahil olabildiği programla, başlangıç aşamasındaki girişimler, maliyet avantajı elde ediyor ve Microsoft mentorluğunda büyüyor.

Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, yazılım sektörü için Türkiye’nin genç nüfusunun iyi bir potansiyel oluşturduğuna ve desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti. Yantaç, “Yazılım girişimcisinin maliyet, teknoloji desteği, pazarlama, pazar gibi birçok konuda desteğe ihtiyacı bulunuyor. Biz destekçi iş ortaklarımızla beraber yazılım girişimcisinin desteklenmesini kurumsal bir programla sürdürüyoruz” dedi.

Programa üye şirketlerin Microsoft’un altyapısını ücretsiz kullanarak maliyet avantajı elde etmelerinin yanında yazılımcılar açısından önemli bir avantaj sunduğunu söyleyen Yantaç sözlerine şöyle devam etti: “Microsoft’un program kapsamında sunduğu Visual Studio ve Azure ürünlerini yazılımcılar tüm platformlarda kullanabiliyor. Şu anda bini aşkın start-up şirketiyle bu süreçte beraber ilerliyoruz. Yaratıcı fikirlerin desteklenmesiyle sadece girişimcilerin değil tüm sektörün gelişeceğine inanıyoruz.”

Küçük girişimcilere destek

Yazılım sektöründe, kuluçka dönemindeki girişimcilere katkı sağlamak amacıyla tasarlanmış küresel bir program olan Microsoft BizSpark ve BizSpark Plus, yaratıcı fikirlere destek sunuyor.

Microsoft BizSpark Plus programı kapsamında, artı olarak yıllık 120 bin dolar tutarında bulut platformu Azure’un kullanım hakkını ücretsiz veriyor.  BizSpark programı, maksimum beş yaşında olan ve şirketleşmiş girişimcilerin üç yıl boyunca, Microsoft’un uygulama geliştirme platformu olan Visual Studio ve farklı Microsoft teknolojilerini ücretsiz kullanım hakkı sunan Microsoft Software Developer Network (MSDN) üyeliğini kullanmasını sağlıyor. Üç yıl boyunca yıllık cirosu 1 milyon dolara ulaşan şirketler, Microsoft Azure’u kullanma kapasiteleri ve potansiyelleri göz önüne alınarak bir üst destek programı BizSpark Plus’a dahil ediliyor. Bu program bir yıl sürüyor ve şirketler yıllık 120 bin dolarlık ücretsiz Microsoft Azure bulut bilgi işlem platformunu kullanma hakkına sahip oluyor.

 
ETİKETLER : 1034

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics