Bilişim Dünyası 03 AĞUSTOS 2016 / 10:07

Yazılım ihracatının dörtte biri ekin'den

“İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2015” Araştırması’nın sonuçları 28 Temmuz’da gerçekleşen Ödül Töreni’nde açıklandı. Türkiye’nin ilk akıllı şehir teknolojisi ve dünyanın ilk akıllı devriye sistemi gibi ‘ilk’lerle adını duyuran, akıllı kent ve trafik yönetim sistemleri ile birçok ülkeden talep gören ekin Technology, 2015 yılında ikiye katladığı yazılım ihracatı ile Bilişim 500’deki sıralamada, bir önceki yıla göre 17 basamak birden yükseldi ve 2015 yılındaki yazılım ihracatı ile Türkiye’nin toplam yazılım ihracatının dörtte birini karşıladı. ekin Technology Bilişim 500 kapsamında Sistem Entegratörü İş Uygulamaları kategorisinde de liderliği bırakmadı. ekin Technology Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, şu yorumu yaptı: 
“18 yıldır geliştirdiğimiz teknolojilerle büyüyor ve ülkemizi yurtdışında temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli en çok yazılım ihracatı yapan firması olduğumuzu Bilişim 500 sonuçları ile bir kez daha kanıtladık. Ayrıca Sistem Entegratörü İş Uygulamaları kategorisindeki birinciliğimizle de yazılım entegrasyonundaki liderliğimizi gösterdik. Katma değerli ürünlerimizle Türkiye’yi teknoloji ve inovasyon merkezine dönüştürme hedefine katkıda bulunmaya yönelik olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN