Bilişim Dünyası 27 KASIM 2016 / 16:10

Yazılım sektörü e-devlet ile büyüyor

Türkiye’de 2005 yılında e-imza kanunun yürürlüğe girmesiyle başlayan e-dönüşüm sürecinde KEP, e-fatura, e-reçete, e-arşiv, zaman damgası ve e-tebligat uygulamalarının zorunlu hale getirilmesi ile 800 bine yakın şirket BT yatırımlarına da hız verdi. Böylece özel sektör, kamu kurum ve kuruluşları binden fazla hizmetin verildiği e-devlet uygulamalarına sistemlerini entegre edebilmek için BT altyapılarını güçlendirme yatırımlarına öncelik tanıdı.  E-Tuğra EBG Bilişim Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı N. Hüseyin Kuran, e-devlet sürecinin en çok BT altyapısını kurma, yenileme ve güçlendirme için yatırım yapan firmalara hizmet veren yazılım firmalarını hareketlendirdiği bilgisini verdi. 
E-dönüşüm sürecine e-imza üretimi, e-arşiv, zaman damgası ve yazılım kütüphaneleriyle destek veren E-Tuğra EBG, yazılım üreten firmaların da çözüm ortağı. Kuran, “E-devlet uygulaması, Türkiye’nin de dünyanın önemli teknoloji ve yazılım üreten ülkeleri arasında yer almasını sağladı. Bugün Türkiye’de faaliyet gösteren 800 bine yakın firma teknoloji altyapısını oluşturdu, mevcut olanları yeniledi ve güçlendirdi. Biz de e-imza, yazılım kütüphaneleri, e-arşiv, zaman damgası ve SSL güvenlik sertifikası yazılımlarımızı geliştiriyor ve ürünlerimizle kurumların e-devlet sistemine entegrasyonlarını hızlandırıyoruz. Yüzde 100 yerli üretim olan yazılımlarımızı ağırlıklı finans ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar, ticaret ve sanayi odaları ile farklı sektörlere hizmet veren diğer yazılım firmaları tercih ediyor” dedi.
 
YORUMLAR
Orhan Boz 29 KASIM 2016 / 12:16 1 0
E-devlet giriş yapabilmek ordaki işlerimi çözmek eimza.gen.tr sitesinden aldığım elektronik imza ile beraber işlerimi çok kolay bir şekilde yapıyorum. Herkese elektronik imza tavsiye ediyorum

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics