Bilişim Dünyası 16 NİSAN 2014 / 16:24

Yazılımcılar için kapsamlı kamp

CodeCampIstanbul, tecrübesini arttırmak isteyen yazılımcılara kapılarını açıyor. Klasik eğitimlerden farklı olarak işlenecek derslerde kod dolu bir hafta katılımcıları bekliyor. Monitise (eski adıyla Pozitron) tarafından yaz aylarında ücretsiz olarak düzenlenecek programda 10 gün boyunca yoğun yazılım eğitiminin yanı sıra uygulamalı atölye çalışmaları da yapılması planlanıyor. CodeCampIstanbul serisinin ilk programı ise Android yazılım geliştirmeye odaklanacak.

CodeCampIstanbul, eğitimler ve uygulamalı atölye çalışmaları ile deneyim sahibi yazılımcıların Android programlama dilini daha etkin kullanmalarını ve kendi uygulamalarını yazmalarını amaçlıyor. CodeCampIstanbul eğitmenleri arasında Monitise MEA CTO’su Mete Balcı, Monitise MEA Yazılım Geliştirme Direktörü Hale Yaman ve uzman Monitise MEA yazılımcıları yer alacak.

Monitise’ın düzenleyeceği “Kodla, Ustalaş, Paylaş” temalarını benimseyen CodeCampIstanbul’un Android programı 10 gün sürecek. Konferans formatında gerçekleşecek ilk hafta sonunda Android yazılımının incelikleri, mobil tasarım ve test yöntemlerinin temelleri anlatılacak. Konferansın ardından gerçekleştirilecek yazılım atölyeleri içinse başvurular arasından seçilecek 12 yazılımcı CodeCampIstanbul’a kabul edilecek.

Hafta sonu boyunca Android yazılım alanındaki bilgilerini artırma fırsatı yakalayacak yazılımcılar, hafta içi ise kendi uygulamalarını geliştirmek için kolları sıvayacaklar. Bu atölyeler esnasında katılımcılar, Monitise MEA yazılımcılarından mentorluk alabilecekler. CodeCampIstanbul sonunda her katılımcı ortaya bir uygulama çıkaracak. Programın sonunda katılımcılar, yazdıkları uygulamaların demolarını gösterme şansı bulacak. Etkinlik sonunda CodeCamp Istanbul atölyelerinde fikirleri ve kod yazma becerileriyle öne çıkan katılımcılar, Monitise MEA’da staj yapmak ve deneme süresi ardından iş teklifi almak için aday olacaklar.

CodeCampIstanbul ile ilgili detaylara www.codecampistanbul.com internet sitesinden, Monitise MEA’nın Facebook (www.facebook.com/pozitronmobile) ve Twitter (@MonitiseMEA - @CodeCampIst) hesaplarından ulaşabilirsiniz.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics