Bilişim Dünyası 05 AĞUSTOS 2013 / 12:27

Yedeklemenin yönetimi tek noktadaYapı Kredi Emeklilik (YKE), 2 yıl önce GlassHouse Türkiye ile ‘tekilleştirme teknolojisine’ taşıdığı yedekleme sistemini, değişen ihtiyaçlar kapsamında yeniden yapılandırdı. YKE artık, ülke geneline yayılan sistemlerini tek merkezden yönetip yedeklerken; yedeklerin senkronizasyonunu da hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebiliyor. YKE GlassHouse Türkiye ekibi klavuzluğunda tekilleştirme teknolojisine taşıdığı yedekleme ortamını, bu kez de veri kaybı riskini ortadan kaldıran ve tek merkezden kolay yönetilebilen bir yapıya kavuşturdu.

YKE Bilgi Sistemleri Uzmanı Cüneyt Yavuz, yaygın şube ağı nedeniyle birden çok sistemi yönetmenin zaman aldığını, bir yandan yedeklerin düzgün alınıp alınmadığını anlamak için yapılan kontrol işlemlerini de eklediklerinde ciddi bir iş yükünden bahsettiklerini belirtti ve GlassHouse Türkiye’nin önerdiği çözümün sağladığı üst düzey teknik destek hizmetiyle projeyi başarılı bir şekilde tamamladıklarını vurguladı. Yavuz, projenin sağladığı avantajları şöyle anlattı:

“2 sene önce sistemimizi, tekilleştirme teknolojisine GlassHouse Türkiye ekibiyle taşımış ve çok başarılı sonuçlar almıştık. Danışmanlık ve destek süreçlerindeki yüksek hizmet kalitesi nedeniyle bu projede de yine aynı ekiple çalıştık. Projeyle yedekleme sistemi merkezileştirilirken, verilerin daha güvenli saklanması da sağlandı. Yedekleme ve geri dönüş süreleri önemli oranda kısaldı, aynı zamanda operasyonel verimlilik ve kontrolde de artışlar elde ettik. ”

 

 
ETİKETLER : GlassHouse Türkiye