Bilişim Dünyası 17 KASIM 2014 / 10:28

Yemeksepeti yurt dışında büyüyor

Yemeksepeti online yemek sipariş alanında Ürdün’de pazar lideri olan ifood.jo’nun çoğunluk hisselerini satın alarak, global büyüme hedefleri doğrultusunda bir adım daha attı.

Yemeksepeti global pazardaki büyüme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım daha atarak Ürdün pazarına girdi. Online yemek siparişinde Ürdün’ün pazar lideri konumunda olan ifood.jo’ya yatırım yapan Yemeksepeti, bu şekilde hizmet verdiği ülke sayısını Türkiye dahil 8’e yükseltti.

Yemeksepeti, yapılan anlaşma kapsamında ifood.jo’nun çoğunluk hissesini satın aldı. Bu yatırımla birlikte Yemeksepeti, ifood.jo’nun hızlı büyüme sürecine stratejik ve finansal anlamda katkıda bulunacak. ifood.jo Ürdün pazarında kendi markasıyla hizmet vermeye devam edecek.

ifood.jo, 2011 yılında Omar Akel ve Zeid Husban’ın ortaklığında kuruldu. Şu anda Amman, Akabe, İrbid, Madabaa, Yeni Zerka ve Zerka’da hizmet veren şirket online yemek siparişi alanında Ürdün’de pazar lideri konumunda. Ifood.jo, Ürdün’deki 200’e yakın popüler restoranla, 25.000’den fazla kullanıcısına web sitesi dışında IOS ve Android uygulamaları ile de hizmet veriyor.

“Yemeksepeti yurt dışı hedeflerine kararlı adımlarla ilerliyor”

Ürdün ve bölgenin Türkiye’ye benzerliğinden bahseden Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, “Yeni girdiğimiz pazarlarda nüfus ve satın alım gücünün önemi kadar o pazarın dengeleri ve kültürünü de bilmek gerekiyor. Bu anlamda Yemeksepeti’nin Türkiye’de elde ettiği başarıyı tüm bölgede de yakalayacağını öngörüyoruz. Ürdün’de ifood.jo’ya yaptığımız yatırım, Yemeksepeti’nin yurtdışı hedeflerinde ne kadar kararlı adımlarla ilerlediğinin bir göstergesi. Bundan sonra da potansiyel gördüğümüz pazarlarda satın almalarla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Satın almanın ardından konuşan ifood.jo Kurucusu Omar Akel ise Yemeksepeti gibi sektörde uzman olan ve finansal anlamda kendilerine gerekli desteği verebilecek global bir oyuncu ile ortaklık yapmaktan büyük heyecan duyduklarını ifade etti. Akel, “Yemeksepeti Türkiye, Ortadoğu ve Yunanistan’daki başarısını yakından takip ettiğimiz bir şirket. Türkiye pazarındaki etkileyici başarısının yanı sıra yurt dışında da yüzde 200 gibi çarpıcı büyüme oranları yakaladığını biliyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız anlaşmanın, vizyon ve strateji anlamında ifood.jo’yu çok daha iyi bir konuma taşıyacağına eminiz” dedi.
ETİKETLER : 996
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN