Bilişim Dünyası 03 EKİM 2011 / 11:31

Yeni bir kavram: Distrigatör

Güvenlik alanında faaliyet gösteren Itway, Türkiye’ye yönelik hedeflerini anlattı.
Güvenlik pazarının katma değerli dağıtıcısı Itway, Başkan Andrea Farina, Başkan Yardımcısı Cesare Valenti ve Türkiye Ülke Müdürü Reha Akbaş’ın katılımıyla, DoubleTree by Hilton Otel’de bir basın kahvaltısı düzenledi. 1996 yılında İtalya’da kurulan ve İtalya dışında; Fransa, Portekiz, İspanya, Yunanistan ve Türkiye’de faaliyet gösteren Itway, 2001 yılında halka açıldı ve Milano borsasında işlem görüyor. Güvenlik konusuna odaklanan Itway VAD, Itway Group’un dağıtıcılık konusunda uzmanlaşmış iş birimi. Pek çok bağımsız araştırma şirketi tarafından en yaratıcı sistem olarak görülen “Katma Değerli Dağıtıcılık” modelini benimseyen Itway VAD Türkiye, tamamen kanal üzerinden satış sistemini ile çalışıyor. Basın toplantısında şirketin kuruluş hikayesi ve yapılanmasından bahseden Itway Başkanı Andrea Farina, Itway Group içinde farklı alanlara odaklanmış katma değerli dağıtıcılık, danışmanlık, servis ve eğitim gibi iş birimleri olduğunu belirtti. Itway Academy ile iş ortaklarına ve kurumlara güvenlik konusunda eğitimler verdiklerini de vurgulayan Farina; “Güvenlik pazarında gelişmekte olan teknolojileri erken fark ederek
pazara girdik ve tüm Akdeniz bölgesine yayıldık. En iyi
teknolojiye sahip marka ve
ürünleri seçip, bu alandaki uzmanlığımızla birleştirerek pazara sunuyoruz.” dedi. Başkan Farina’dan sonra söz alan Başkan Yardımcısı Cesare Valenti ise; “Temel ilkemiz kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti, bu ilke doğrultusunda iş ortaklarımızla uzun vadeli bir yol arkadaşlığı tercih ediyoruz.” diye konuştu.

Sanallaştırma, veri merkezleri ve altyapıya yönelik çözümler de geliyor
Itway VAD Türkiye Ülke Müdürü Reha Akbaş ise yaptığı konuşmada Itway’in farkını açıklarken distribütör ve entegratör firmaların işlevlerini birleştiren bir yapıda hareket ettiklerinin altını çizerek, Itway olarak yarattıkları “distrigatör” kavramından söz etti. Akbaş; “Teknolojik gelişmeler ve pazar beklentilerine göre şekil alan bir yapıda çalışıyoruz. Asli görevimiz teknoloji ile pazarı buluşturan bir köprü olabilmek, bu amaçla teknolojik ürünleri, know-how, deneyimli kadro, danışmanlık, eğitim ve teknik destek hizmetleriyle birleştirerek pazara sunuyoruz, yani İtway’i distrigatör şirket şeklinde tanımlıyoruz. Etik değerlerden vazgeçmeden, kanal üzerinden çalışma stratejimizle yol almaya devam edeceğiz. Şu an Türkiye’de sadece güvenlik konusunda çözümler sunuyoruz, ancak önümüzdeki günlerde sanallaştırma, veri merkezleri ve altyapıya yönelik teknolojiler konusunda da ürün ve çözümleri pazara sunacağız.” dedi.
ETİKETLER : Sayı:840

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics