Bilişim Dünyası 22 OCAK 2014 / 15:01

Yeni bir şirket doğuyor

SAP Kurumsal İş Çözümleri pazarında uzun yıllar hizmet veren Uniteam, Bizcon ve Mbis  birleşerek Acron isminde yeni bir şirket oluşturdular. ACRON, SAP kurumsal kaynak planlaması uygulamalarından, tüm iş analitikleri uygulamalarına kadar bir çok üründe deneyimli ve büyük bir danışman ekibine sahip firma konumuna geldi. Acron şirketinin operasyonel başlangıç tarihi 1 Ocak 2014 oldu.

Acron Genel Müdürlüğü görevine getirilen, Semih GÜR "Acron’un oluşması bize yeni endüstrilere giriş için bilgi paylaşımının arttırılması, yeni yatırımlar ve pazarlara ulaşılması gibi bir çok fırsatı beraberinde getiriyor. Hedeflerini yüksek tutan Acron öncelikle global alanda tanınan bir marka yaratmak istiyor. Acron, herkesin gurur duyacağı ve çalışmak isteyeceği bir firma olmanın yanı sıra, sektörel olarak da pek çok endüstride pazara yön veren bilgi birikimine sahip firma olacak. Bir çok SAP ürününde müşterilere tek elden hizmet sunabilmek ise bir diğer amacımız." dedi.

Acron’da saha operasyonlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlenen Murat Tekmil ise birleşme ile ilgili beklentilerini: "Ortak müşterilerimizi bugüne kadar edindiğimiz deneyimlerimizden faydalandırarak hiçbir rakibimizin sunamayacağı bir çözüm zenginliğine ulaşmayı hedefliyoruz. Bölgesel olarak bilinen ve güçlü bir yapıya sahip, büyüme odaklı, katılımcı, rekabetçi ve kurumsal çalışma ortamımız ise diğer avantajlarımız olacak." diyerek özetledi.

Acron’un Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Baran Berksü  ise: "Çok sayıda işletme ve karmaşık BT mimarisine sahip bir çok firmanın kısa sürede SAP’ye dönüşümlerini yürütecek bilgi birikimi ve deneyime sahibiz. Acron ile birikimlerimizi ürünleştirip farklı ölçeklerdeki şirketlere sunabilecek iş modelleri geliştirip yaygınlaşmasını sağlayacağız. Hatta bunu yurt dışında geliştirecek bir organizasyon olmayı hedeflemekteyiz. İş ortakları olarak birleşmemizi, bu stratejimizi hayata geçirmemizin önünü açacak ve hızlandıracak bir oluşum olarak değerlendirmekteyiz." diyerek birleşmeyle ilgili düşüncelerini paylaştı.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics